Czy wiesz, że...

Taśma LED to jeden z tych elementów dekoracyjnych, których cenę trudno jednoznacznie ustalić. Ułatwia to zadanie sprzedawcom, chcącym dużo zarobić na stosunkowo słabszym sprzęcie. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje dobra taśma LED i gdzie można ją kupić w miarę najtaniej.

Cena taśmy LED - ile zapłacimy i od czego to zależy?

Na finalne ceny taśm LED wpływ ma szereg istotnych czynników.

Oto niektóre z nich:

  1. Liczba źródeł światła na jednym metrze taśmy - im światło bardziej zagęszczone, tym większa cena zestawu. Zwróćmy uwagę, że nie zawsze ma to przełożenie na ogólną moc taśmy, która - w zależności od jasności źródeł światła - będzie mniejsza, lub większa.
  2. Zastosowane komponenty to kolejny czynnik, który wpływa na łączny koszt taśmy. Sprzedawcy coraz częściej inwestują w lepsze rozwiązania, które są przyjazne środowisku i znacznie trwalsze. Niestety, często ich cena lawinowo wzrasta.
  3. Liczba barw światła to kolejny czynnik, który wpływa na koszt taśmy. Im więcej barw tym lepiej. Taśmy LED typu RGB posiadają specjalny układ, który w zależności od konfiguracji może sterować częstotliwością i sposobem pracy układu.

Dlaczego to tyle kosztuje?

Powyższe czynniki to nie jedyne aspekty, które wpływają na łączny koszt taśm. Niemniej to one są najistotniejsze i - co równie ważne - w decydujący sposób wpływają na koszt taśmy. Dlaczego zatem cena taśmy LED o podobnych właściwościach jest często tak różna? Powodów jest kilka, ale najważniejszym z nich jest duża różnica w marżach pobieranych przez sprzedawców. Widać to zwłaszcza na przykładzie wielu sklepów internetowych, które sprzedają co prawda tanie taśmy, ale jednocześnie sztucznie podwyższają koszty przesyłki.

Ile powinna kosztować dobra taśma LED?

Jeśli ktoś chce wiedzieć, ile powinna kosztować dobrej jakości taśma LED, powinien zajrzeć do sklepu wroLED.pl. Na stronie https://wroled.pl/tasmy-led można znaleźć przykładowe ceny poszczególnych rodzajów taśm.

oswietlenie led

Oto kilka przykładów:

  • za taśmę ekonomiczną o długości 5 metrów, emitującą barwę ciepłą, zimną, lub neutralną (w zależności od modelu), zapłacimy jedynie 34 złote,
  • za taśmę o długości 5 metrów, emitującą światło ciepłe, zimne lub neutralne, charakteryzującą się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci i pyłu (IP 64) zapłacimy zaledwie 44 złote.

Podsumowanie

Oczywiście powyższe ceny to tylko przykłady. Niemniej, pokazują one ile tak naprawdę powinna kosztować dobra taśma LED. Porównując powyższe kwoty z cenami prezentowanymi przez konkurencję, można łatwo dojść do wniosku, że są one nawet o 10 - 20 procent niższe. Czy zatem warto przepłacać?

https://domy-inteligentne.pro/