Czy wiesz, że...

Tradycyjne zegarki coraz częściej są zastępowane przez te elektroniczne i inteligentne. Jedną z firm, która w ostatnim czasie robi furorę wśród gadżeciarzy, jest Xiaomi. Swój produkt - zegarek Mi Band po raz pierwszy zaprezentowała w 2014 roku. Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej na jego temat (na przykład co zrobić gdy Mi Band nie chce się połączyć) – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Garść informacji o Mi Band

Jak już zostało wspomniane, zegarek i opaska Mi Band zostały wypuszczone na rynek pięć lat temu. Początkowo ich główną funkcja było liczenie kroków, które właściciel przeszedł danego dnia. Jak być może wiecie, średnio powinniśmy ich wykonywać około ośmiu tysięcy dziennie. Po ustawieniu sobie w opasce ilości, informowała nas ona czy tego dnia wypełniliśmy normę. To dobra funkcja dla osób aktywnych ruchowo, bądź rozpoczynających swą przygodę ze sportem - mogą z łatwością kontrolować wysiłek. 

Obecnie na rynku króluje Mi Band 4, jednak firma zapowiedziała już kolejną wersję, nad którą trwają aktualnie prace. Poprzednie wersje to Mi Band, Mi Band 1S, 2, HRX Edition, 3 oraz 4. Każdy zegarek był doskonalony oraz dodawano do niego nowe funkcje. Głównymi jego zaletami, w porównaniu do innych urządzeń tego typu, jest cena oraz wytrzymałość. Aby móc korzystać z niego na smartfonie wystarczy zainstalować aplikację Mi Fit bądź Google Fit. 

Po co nam zegarek Mi Band?

Niezdecydowane osoby zastanawiają się w jakim celu miałby im służyć Mi Band. Tymczasem okazuje się, że nowsze wersje mają coraz więcej funkcjonalności. Dzięki takiemu urządzeniu jesteśmy w stanie kontrolować swój sen - specjalna aplikacja pozwala nam zobaczyć ile godzin spaliśmy efektywnie. Ponadto możemy korzystać z pulsometru czy odbierać z łatwością połączenia. Osoby nie chcące zmoknąć na pewno ucieszą się z prognozy pogody. Przez swój mały rozmiar oraz funkcje zdrowotne jest dobrym uzupełnieniem smartfonów, tym bardziej, że oba urządzenia ze sobą współpracują. 

Mi Band nie chce się parować

Czasami podczas próby połączenia opaski z telefonem występują pewne problemy. Mimo robienia wszystkiego zgodnie z instrukcją, te dwa urządzenia: smartfon i Mi Band nie chcą się połączyć

Nie zakładajmy z góry, że jest to problem nie do rozwiązania, bądź związany z usterką zegarka. Często chodzi o naprawdę błahe sprawy jak model telefonu czy wersja Androida. Dobrze jest sprawdzić, którą wersję Bluetooth posiadamy - im nowszą, tym problemów powinno być mniej. Czasami jest to kwestia zaktualizowania smartfona czy też jego ponownego uruchomienia. Warto więc sprawdzać różne opcje, gdyż może to być jedynie tymczasowy błąd, który zostanie łatwo usunięty przez sam telefon czy też zegarek.

Posiadanie opaski Mi band może na znacznie ułatwić życie, szczególnie gdy prowadzimy aktywny tryb życia. Dobra cena, dużo funkcjonalności oraz niewielka waga powodują, że coraz więcej osób stawia właśnie na sprzęt od Xiaomi.