Z życia wzięte

Życie potrafi nas zaskoczyć i bez względu, z jakiego powodu będziesz potrzebował zastrzyku gotówki, możesz zgłosić się do banku po kredyt gotówkowy. W większości przypadków zależy nam na tym, aby kredyt, o jaki się staramy, był możliwie jak najtańszy i miał korzystną miesięczną ratę, która nie będzie obciążała naszego budżetu.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom to nie oprocentowanie kredytu stanowi najważniejszą składową, która przesądza o wysokości kredytu. Dlatego szukając taniego kredytu gotówkowego koniecznie musisz, zwrócić uwagę na RRSO, które stanowi Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania i tak naprawdę jest najważniejszym kosztem kredytu. Przy wyborze kredytu gotówkowego, warto kierować się zasadą im niższe RRSO, tym tańszy kredyt.

Kredyt gotówkowy – co wchodzi w skład RRSO?

W skład Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania wchodzi oprocentowanie nominalne, które stanowi wartość powiązaną z odsetkami, jakie będziemy musieli zapłacić za korzystanie z kredytu gotówkowego i mówi ona o tym, ile będzie kosztować pożyczka gotówkowa w całości. Oprocentowanie to przedstawiane jest w skali rocznej. Inną składową jest prowizja pożyczkodawcy, która stanowi kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić firmie pożyczkowej, czy bankowi za wypożyczenie pieniędzy. Musimy pamiętać, że prowizja jest ustalana indywidualnie przez pożyczkodawcę, który udziela nam kredytu. Ważną kwestią jest fakt, że prowizja może być pobierana na dwa sposoby, podliczana do kwoty kredytu bądź pobrana przy uruchomieniu zobowiązania. Wybierzmy tę opcję, która jest dla nas bardziej odpowiednia. W skład RRSO dodatkowo wchodzą inne koszty, np. takie związane z ubezpieczeniem.

Najtańszy kredyt gotówkowy – jak go uzyskać?

Starając się o kredyt gotówkowy, musisz być świadomy, że w pierwszej kolejności zostaniesz sprawdzony przez bank, czy nie figurujesz w Biurze Informacji Kredytowej jako tzw. niepewny dłużnik. Jeśli w przyszłości nie wywiązywałeś się z harmonogramu spłaty, możesz mieć problem z otrzymaniem nowej pożyczki. Dodatkowo pamiętaj, o formalnościach, jakie będziesz musiał wypełnić. Zabierz ze sobą dokument tożsamości, zaświadczenie o dochodach i NIP swojego pracodawcy. Przeczytaj na stronie internetowej, jakich dokumentów wymaga bank, który wybrałeś i przygotuj je odpowiednio wcześniej, to na pewno przyspieszy procedurę.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy – ranking?

Rynek usług bankowych jest bardzo konkurencyjnym miejscem, gdzie instytucje prześcigają się w atrakcyjnych ofertach. Jak zatem w gąszczu ofert, znaleźć tę, która będzie dla nas najlepsza? Z pomocą przychodzi nam ranking kredytów gotówkowych, gdzie możemy znaleźć wszystkie najlepsze oferty i sprawdzić, która z nich będzie najlepiej dostosowana do naszych potrzeb i możliwości. Dodatkowo możemy o pomoc i wsparcie poprosić doradcę kredytowego, który pomoże nam wybrać ofertę i obliczyć wysokość comiesięcznej raty. Jeśli chciałbyś samemu obliczyć ratę możesz to zrobić bez wychodzenia z domu przy pomocy kalkulatora kredytowego.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników. Często bank nie daje najwyższych ofert nowych klientów. Na początku chce poznać jego możliwości spłaty. Najczęściej kwota waha się od kilku do kilkunastu tysięcy w zależności, jak zdecydujemy się rozłożyć raty. Należy pamiętać, że im wyższa kwota, tym bardziej będzie wydłużony termin spłaty, oczywiście całość zostanie dostosowana do naszych możliwości. Bank obliczając comiesięczną ratę, bierze pod uwagę nie tylko nasze zarobki, ale także wydatki, jakie ponosimy każdego miesiąca.

Kredyt gotówkowy przez internet

Banki wprowadziły nową ofertę, w której możesz uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie internetowa weryfikacja konta i dokument tożsamości. Jest to bardzo wygodna opcja szczególnie dla tych, którym zależy na czasie, jednak proces weryfikacji jest procesem czasochłonnym i może potrwać kilka dni, zupełnie inaczej niż w przypadku pożyczek chwilówek. Różnica polega na tym, że usługi bankowe podlegają Komisji Nadzory Finansowego i muszą spełniać określone wytyczne, które nie dotyczą instytucji pozabankowych.