Czy wiesz, że...

Biura do wynajęcia cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie zainteresowane są nimi początkujące firmy oraz przedsiębiorcy, którzy nie chcą na stałe wiązać się z jedną lokalizacją. Choć w internecie i prasie można spotkać bardzo dużo ofert, warto pamiętać, że nie wszystkie z nich są uczciwe, rzetelne i szczere. Na co zwracać uwagę podczas przeglądania ofert, aby ominąć nieuczciwe oferty?

Ilość informacji

Pierwsze, co powinno się rzucić w oczy przeglądającemu to ilość zawartych informacji. Zazwyczaj osoby i firmy, które chcą coś ukryć, zmniejszają liczbę informacji, aby zainteresowany, pytając o podstawowe rzeczy, zapomniał o zapytaniu o inne ważne szczegóły. Niepokój powinny wywołać także długie opisy, które nie przekazują jasnych informacji. Rzetelne ogłoszenia zawierają dużo informacji, przekazanych w prosty i jasny sposób.

Cena za wynajęcie lokalu

Kolejnym ważnym elementem ogłoszenia jest cena danego wynajmu. Wygórowana cena może oznaczać, że zamieszczający ogłoszenie chce po prostu kogoś naciągnąć i pozyskać kwotę nieadekwatną do wielkości lokalu, warunków oraz lokalizacji. Czujność musi wzbudzić także zaskakująco niska cena. Takie ogłoszenie może oznaczać, że lokal jest w gorszym stanie niż opisywany lub jest po prostu próbą oszustwa.

Wystawiający ogłoszenie

Każdy, kto poszukuje biura na wynajem, powinien zwrócić uwagę na to, kto dane ogłoszenie wystawia. Znane i rozpoznawalne biuro nieruchomości na pewno nie będzie chciało oszukać zainteresowanych. Z kolei firmy, które ciężko odszukać w sieci lub założone co dopiero konta, mogą oznaczać fałszywe ogłoszenie. W przypadku wątpliwości zawsze warto zadzwonić lub napisać do ogłoszeniodawcy i poprosić o bardziej szczegółowe dane.

Ponawiające się ogłoszenia

Niejednokrotnie zdarza się tak, że niektóre biura do wynajęcia bardzo długo znajdują się na portalach lub pojawiają się regularnie co 2-3 miesiące. Nie powinno się mieć do tego złudzeń — takich biur z reguły nikt nie chce wynająć lub ucieka z nich po spędzeniu tam kilku tygodni.