Z życia wzięte

Od wielu lat tapety ścienne na dobre zagościły w naszych domach i propozycjach aranżacyjnych znanych projektantów wnętrz. Co jest obecnie modne i co nas czeka w roku 2020? Na jaki kolor i wzór tapety się zdecydować?

Organiczne kształty zamiast klasycznej geometrii?

Geometryczne kształty bardzo zdominowały wnętrza naszych mieszkań. Marokańska koniczyna, heksagon, romby i pasy to motywy często pojawiające się na tapetach ściennych. Znani producenci tapet oferują wspominane motywy pod wieloma postaciami. Przykładem może być kolekcja MONDRIA KT EXCLUSIVE oraz WALTER TRENDSETTER STUDIO, gdzie królują pasy, prostokąty i trójkąty.

Cieszą nas takie propozycje ponieważ lubimy porządek i symetrię. Dają nam one poczucie bezpieczeństwa, stabilności i przewidywalności. Geometryczne kształty na ścianie jednocześnie wnoszą nieco nowoczesności i świeżości.

Jednak czasem potrzebujemy wyłamać się z utartych, prostych i monotonnych ram. I taką możliwość daje nam nowy trend pojawiający się we wzornictwie nawiązujący do naturalnych, organicznych kształtów. Co go cechuje? Nieregularne formy inspirowane tym, co nas otacza dookoła. Przyroda nie jest geometryczna, przewidywalna i prosta. Otaczający nas świat to kształty niejednorodne, o miękkiej linii. Przykładem niech będą liście na drzewach, chmury na niebie, czy fale na morzu. Takimi elementami są i będą inspirowane nowe kolekcje tapet na ścianę.

Tapeta 1838 AURORA 1804-119-04

tapeta aurora 1804 119 04 59612

Źródło zdjęć: https://innetapety.pl/tapety-scienne

Żółty w każdej postaci

Kto lubi kolor żółty? Dla tych którzy kochają ten pozytywny kolor mamy miłą niespodziankę. Na Targach IMM w Kolonii 2019 kolor żółty był kolorem przewodnim. Co to oznacza? W roku 2020 ten kolor będzie niezbędnym elementem każdej aranżacji wnętrza. Żółty to kolor o wielu twarzach – od pastelowego, przez kanarkowy, cytrynowy i miodowy, po musztardowy i stare złoto. Jedno jest pewne – bez względu na odcień, żółty wnosi do pomieszczenia radość i pozytywną energię.

Żółty to bardzo uniwersalny kolor. Doskonale sprawdzi się w salonie w mocnej odsłonie i niebanalnym wzorze, świetnie podkreśli przytulność sypialni, a także idealnie wpasuje się w energetyczne wnętrze pokoju malucha. Oto kilka naszych propozycji:

Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7423

tapeta 24 carati 7423 65101

Tapeta 1838 AURORA 1804-117-01

tapeta aurora 1804 117 01 598311

Oczywiście warto pamiętać o jednym: nie dajmy się zwariować na punkcie mody. W naszym mieszkaniu komfortowo i bezpiecznie mamy się czuć my, a nie projektanci określający obecne trendy w aranżacjach. Jeśli wolimy klasykę, pastelowe kolory lub ornamenty na ścianach to nie rezygnujmy z tego tylko dlatego, że w trendach pojawiają się inne style.

Więc modne kształty organiczne czy kolor żółty nie do końca mogą nam odpowiadać. Warto wówczas zainspirować się modnymi trendami, ale stworzyć własną wizję aranżacji ściany. Na szczęście producenci tapet dostarczają nam niezliczoną ilość wzorów, motywów, kolorów i faktur. Z pewnością znajdziemy coś idealnego dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy: Sklepu z tapetami dobretapety.pl