Czy wiesz, że...

Gabinet dyrektora to centrum dowodzenia każdej firmy. Skórzane ciemne biurowe wykonane ze skóry coraz częściej ustępują nowoczesnym, skromnym krzesłom, a wielkie dębowe biurko dawno już zastąpił szklany blat z miejscem na komputer. Jeśli w najbliższej przyszłości zamierzasz urządzić swój dyrektorski gabinet, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika. Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim praca

Gabinet dyrektora spełnia kilka podstawowych funkcji i to je właśnie powinniśmy brać pod uwagę, aranżując jego wygląd. Pomieszczenie to służyć ma głównie do pracy, więc zadbajmy sprzyjające temu warunki. Styl zawsze powinien iść ramię w ramię z funkcjonalnością. Wszelkie rozwiązania pomagające zachować ergonomię pracy będą mile widziane.

Wygodny fotel biurowy i wszechstronne biurko z dużą ilością szuflad oraz dużym blatem to tylko niektóre z elementów pomagających w codziennych zadaniach. Te i inne meble biurowe znajdziesz na https://duncan.com.pl/meble-gabinetowe/. Wybierając wystrój, starajmy się utrzymać całość w jasnych, stonowanych kolorach. Dobrze oświetlone i przejrzyste przestrzeni pozytywnie wpływają na nas i nasze otoczenie. W tych czterech ścianach bardzo często będą zapadały decyzje mające wpływ na dalsze losy firmy, ale także pracowników. Panujące w nim warunki powinna wyciszać, umożliwić skupienie oraz swobodne myślenie.

Czas relaksu

Nie możemy zapomnieć o tym, że jest to także przestrzeń służąca do odpoczynku. Miejsce to powinno dawać uczucie prywatności i być chwilowym azylem od codziennych obowiązków. Krzesło biurowe koniecznie posiadać musi regulację oraz kształt dopasowujący się do sylwetki osoby na nim zasiadającej. Świetnie nadawać się do tego będą wszelkie nowatorskie fotele biurowe tworzone według futurystycznych wizji projektantów. Klasyczne rozwiązania 

Jak cię widzą, tak cię piszą

Biuro dyrektora to także miejsce spotkań z gośćmi i przestrzeń reprezentująca obraz całej firmy. W budowaniu dobrego wizerunku świetnie sprawdzają się wszelkie ciepłe akcenty. Naturalne elementy wystroju takie jak drewno i skóra wskazują na prestiż i wyczucie stylu. Cechą łączącą gabinety dyrektorów wszystkich najbardziej liczących się na świecie korporacji jest minimalizm. Prostota paradoksalnie mówić będzie o naszej ustatkowanej pozycji oraz braku konieczności udowadniania naszej wartości.

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o najważniejszym – gabinet dyrektora każdej korporacji powinien harmonijnie współgrać nie tylko z wizerunkiem biznesowym przedsiębiorstwa, ale także z osobowością właściciela. Klasyczny design nie będzie odpowiedni dla wizjonera prowadzącego firmę IT, a surowa nowoczesność to niekoniecznie dobry wybór dla szefa kancelarii prawniczej.