Czy wiesz, że...

Czy korzystanie z promocji się opłaca? Czy rzeczywiście są one wartościowe dla klienta, czy tylko dla sprzedawcy? Organizacja promocji czy wyprzedaży to bardzo złożony proces, który wiąże się z długi i przygotowaniami.

Dobra promocja musi być zaplanowana i dopracowana w każdym calu. Promocje nieprzemyślane zwykle nie przynoszą zysku sprzedawcą. Dla wielu osób może być to zaskoczenie, ale rabaty i zniżki są w interesie sprzedawcy.

Coraz więcej ludzi ma tego świadomość i rozsądniej sięga po oferowane produkty promocyjne. Jednakże nie można popadać w paranoje i stwierdzać, że w każdym wypadku klient jest poszkodowany. Rozsądne korzystanie z promocji może przynieść korzyści dla obu stron.

Czytaj regulaminy

Niestety ludzie coraz rzadziej zerkają do umów i czytają regulaminy. Niestety w wielu wypadkach jest to powodów popełniania licznych błędów. Dokładne zapoznanie się z zasadami promocji pozwoli uniknąć nietrafionych zakupów. Niestety hasła reklamowe nie zawsze są zrozumiałe i jednoznaczne. Łatwo można dać się nabrać, ale ratunkiem jest dokładne zapoznanie się z regulaminem promocji, który musi jasno określać warunki, które trzeba spełnić, aby w pełni cieszyć się rabatami.

Zaplanuj zakupy

Kolejnym warzonym zadaniem osoby zdecydowanej na promocyjne łowy, jest zaplanowanie tego działania. Należy określić, co chce się kupić, jakie sklepy odwiedzić i co w nich szukać. Najlepiej wyznaczyć sobie limit gotówkowy i ściśle go przestrzegać. Zabranie ze sobą karty płatniczej może znacznie utrudnić ten proces, dlatego lepiej wypłacić gotówkę i dysponować realnym pieniądzem. Osoby, które płacą telefonem, są na straconej pozycji i pozostaje im jedynie samodyscyplina i silna wola, które w obliczu promocji mogą być wystawione na dużą próbę.

Wybieraj sprawdzone sklepy

Korzystanie z nieznanej marki nie jest zabronione, ale warto traktować wszystko z dystansem. Kupno towarów w atrakcyjnej cenie może być satysfakcjonujące, ale jeżeli okażą się one kiepskiej jakości, niefunkcjonalne lub nie w naszym guście, to poziom satysfakcji znacznie spada. Niezależnie od rodzaju zakupów zawsze warto postawić na sprawdzonych i zaufanych dostawców. Po ubrania dobrze jest pójść do ulubionych butików, po zakupy spożywcze do sprawdzonych marketów, a po emocje sportowe z promocjami do odwiedzanych najczęściej stron takich jak zakladymma.pl.

Opanuj emocje

Zachowanie zimnej krwi w obliczu niecodziennych wyprzedaży nie jest łatwe. Jednak w wielu wypadkach może to uratować stan domowego budżetu. Klienci często kupują produkty, których nie potrzebują, ponieważ były na promocji. Nawet jeżeli coś kosztuje 5 złotych, to wcale nie ma konieczności wydania tych monet. Kupujący oszaleli na punkcie pakietów. Słynne 2w1, zamienia się w 3 w cenie 2, albo kup 3, a 4 dostaniesz gratis. Tutaj za każdym razem otrzymuje się jeden produkt za darmo. W sytuacji, kiedy planuje się kupić i tak większą ilość danego towaru, promocja jest ciekawa, ale nie zawsze tak jest. Widząc czerwoną cenę, wykrzykniki, gwiazdki i napis hit cenowy mózg przestaje prowadzić, a szaleństwo zakupów opanowuje całe ciało. Przed pójściem do kasy warto przejrzeć koszyk i jeszcze raz zastanowić się, czy aby na pewno potrzebuje wszystkie znajdujące się w nim produkty?

 

Artykuł może zawierać treści komercyjne.