Z życia wzięte

Wykonane z wełny dywany cieszą się ogromną popularnością.

Są najlepszym przykładem na to, jak łączyć funkcjonalność, najwyższą jakość, a także ciekawy design. Ci, którzy się na nie zdecydowali doceniają je przede wszystkim za wyjątkową trwałość, a także naturalność. Okazuje się jednak, że dywany wełniane mają zdecydowanie więcej zalet. Dlaczego warto sięgnąć po dywany z wełny?

Oddychalność

Wykonane z wełny dywany doskonale radzą sobie z regulowaniem poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Kiedy dochodzi do sytuacji, gdy poziom wilgoci w pomieszczeniu jest zbyt wysoki, włókna dywany ją absorbują. Kiedy natomiast dojdzie do sytuacji, gdy będzie zbyt sucho, oddadzą ją do otoczenia. W efekcie dywan z wełny dba o to, aby atmosfera w mieszkaniu zawsze była nam przyjazna. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku osób chorujących na alergię, a także choroby układu oddechowego. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt wysoki poziom wilgoci sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni, które niekorzystnie wpływają na organizm.

Izolacja

Wełna to materiał, który jest świetnym izolatorem. I to zarówno w odniesieniu to temperatury, jak i dźwięku. Decydując się na dywan z wełny, możemy w związku z tym sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Zimą wełniany dywan to doskonały sposób na to, aby ustrzec się przed chłodem, który ciągnie od podłogi. Latem to natomiast sposób, aby zapewnić sobie przyjemny chłód, który o tej porze roku jest tak mocno porządny. Plusem jest to, że wełniane dywany tłumią dźwięki. To z tego powodu tak bardzo poleca się je do mieszkań w bloku.

Odporność na ogień

Wełna to materiał bardzo bezpieczny, jeśli chodzi o ewentualny pożar. Bardzo trudno się pali, co sprawia, że jest bardzo bezpieczna. Kiedy już się zapali, nie ma żadnych problemów, aby ją szybko ugasić. W związku z tym taki dywan może znaleźć się nawet w pomieszczeniu z kominkiem. Co więcej, można taki dywan ułożyć nawet w pobliżu kominka. Jeśli już dojdzie do zapalenia się takiego dywanu, w trakcie spalania nie będą powstawały toksyczne opary.

Dywany wełniane to naprawdę świetny wybór. Na szczęście obecnie oferta dywanów wełnianych jest tak duża, że każdy bez trudu znajdzie model dopasowany do indywidualnych potrzeb, gustu, a także możliwości finansowych. Takie dywany oferuje między innymi sklep z dywanami interoom.pl.