Zdrowie

Większość stomatologów podkreśla, że z pierwszą wizytą kontrolną uzębienia dziecka nie powinno się zwlekać. Tak naprawdę im wcześniej tym lepiej. Nawet jeśli dziecko ma dopiero kilka ząbków, to dzięki regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym oswoi się z nim oraz będzie odpowiednio przygotowane do kompleksowego przeglądu lub zabiegów.

Przyjazny dzieciom gabinet i pogawędki rodziców z dziećmi - podstawą sukcesu

Oczywiście aby dziecko przygotować do wizyt stomatologicznych warto z nim o tym rozmawiać. Nawet malucha można zainteresować tematyką oraz pokazać jak ważna jest higiena jamy ustnej, regularna kontrola uzębienia czy też prawidłowe nawyki żywieniowe. Im dziecko starsze, tym ma się więcej możliwości. Tytułem wprowadzenia do kontrolnych wizyt u specjalisty mogą być różnego typu pogawędki rodziców z dziećmi, podczas których można wykorzystywać rozmaite rekwizyty. Pomocne będą również tematyczne książki. Poza tym, aby wizyty stomatologiczne nie wzbudzały w dziecku lęku, trzeba wybrać odpowiedniego specjalistę.

Przyjazny dzieciom dentysta Chorzów - jak znaleźć?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby dentysta Chorzów miał odpowiednio wyposażony gabinet oraz świadczył usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Niemniej jednak schludny i profesjonalny gabinet to nie wszystko. Najważniejsza jest osobowość lekarza stomatologa - musi on umieć rozmawiać i postępować z małymi pacjentami.

Wybierając odpowiedniego stomatologa Chorzów warto zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość odbycia tak zwanej wizyty adaptacyjnej, mającej na celu oswojenie dziecka z gabinetem i specjalistycznym sprzętem, a także samy lekarzem. Podczas takiej wizyty stomatolog ma czas, by przekonać do siebie małego pacjenta i zdobyć jego zaufanie. W związku z czym dentysta Chorzów musi posiadać pewne zdolności pedagogiczne, które ułatwiają mu kontakt z dziećmi, pozwalają zainteresować je swoją pracą i zachęcić do regularnych spotkań oraz zniwelować stres związany z wizytą w obcym miejscu.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.tendent-stomatologia.pl