Z życia wzięte

Czasem znudzony codziennością postanawiasz zmienić otoczenie i udać się na wycieczkę. Celem może być zwiedzanie zabytków, czy odkrywanie bajecznych krajobrazów. Bywa, że zainteresują cię wydarzenia kulturalne lub po prostu zechcesz skorzystać z uroków parków rozrywki i poczuć się jak dziecko. Niekiedy tego typu atrakcje uznajesz za mało ciekawe i poszukując mocnych wrażeń decydujesz się na wizytę w miejscach, które wywołują strach oraz podnoszą poziom adrenaliny. Mówisz – „to coś dla mnie”, ale mimo, iż uważasz się za odważnego człowieka, po krótkiej chwili opuszczasz je, uświadamiając sobie, jak szybko potrafisz biegać.

 

Oto kilka nawiedzonych miejsc, zastanów się dobrze, nim zaplanujesz wizytę w nich.

Warszawa – kamienica na ul. Wilczej 2/4

Wyobrażając sobie nawiedzone zakątki myślisz o terenach opuszczonych, odległych od miejskiego gwaru. Mamy niespodziankę – jedno z nich znajdziesz w centrum stolicy naszego kraju! Mowa o kamienicy zlokalizowanej na ul. Wilczej. Morderstwo bankiera, czy właścicielki kamienicy, samobójstwo studenta – o miejscu tym usłyszysz wiele historii. Nie do końca wiadomo, która jest prawdziwa. Obecni lokatorzy kamienicy twierdzą, że do dziś można usłyszeć trzaski dochodzące z jednego z mieszkań. Co ciekawe, mówią też o kwiatach, które zwiędły, kiedy z okazji Bożego Ciała ustawiono przy budynku ołtarz.

Konstancin-Jeziorna – komisariat na ul. Niecałej

Konstancin-Jeziorna ul. Niecała – to adres, pod którym znajdziesz budynek będący dawniej komisariatem i siedzibą agentów stalinowskiego Urzędu Bezpieczeństwa. Pracujący tam policjanci wiele mogliby o nim powiedzieć. Przerażające dźwięki, mroczny klimat, zagadkowe postaci – oj, to zdecydowanie nie jest sympatyczny zakątek. Podobno budynek zamieszkuje duch oficera. Człowiek ten miał torturować przesłuchiwanych ludzi, lecz nie w celu uzyskania informacji, ale po to, by obserwować jak umierają. Być może zjawa chce odpokutować swe godne potępienia czyny i wskazać miejsca, w którym zakopano ciała ofiar? Chcesz się o tym przekonać?

Kraków – dom na ul. Kosocickiej 8

Mieszkańcy Krakowa pamiętają odrapany dom znajdujący się w Krakowie na ul. Kosocickiej. Wizyta w nimmogła wywołać ogromny lęk. Budynek ten był powodem kłótni braci. Doszło do tragedii, jeden z nic zabił drugiego. Osoby, które miały okazję odwiedzić dom mówią, że na ścianach wymalowano groźby, były tam ołtarzyki i porozrzucane sakralne przedmioty. W 2016 roku wyburzono budynek, ale czy oznacza to, że duch zamordowanego brata nie może wrócić?

Anin – dom na ul. Tulipanowej

Spojrzysz na ruinę w Aninie na ul. Tulipanowej i w jednej chwili poczujesz, że z miejscem wiąże się jakaś tragiczna historia. Dawniej był to dom zamieszkiwany przez rodziców z dwójką dzieci. Kiedy ojciec wpadł w długi, zaczął nadużywać alkoholu i tracić nad sobą panowanie. Pewnego razu powiesił w piwnicy swą rodzinę i uciekł. Ludzie twierdzą, że w nocy na terenie posesji zobaczyć można zjawy i słychać okropne dźwięki. Zanim postanowisz przekonać się, czy to prawda, pomyśl, czy jesteś gotowy na takie doświadczenie.

Nawiedzonych miejsc jest bardzo dużo. Jeśli cię fascynują, odwiedź serwis www.zaskakujace.pl, a znajdziesz tam listę przerażających zakątków. Samo czytanie ich historii zmrozi ci krew w żyłach. Jeśli mimo naszych ostrzeżeń jesteś pewny, że warto odkryć upiorne miejsca, lubisz się bać, interesują cię tajemnice oraz zbrodnie sprzed lat, udaj się w podróż i zobacz na własne oczy budynki i tereny budzące strach. Przygotuj się na naprawdę mocne wrażenia!