Czy wiesz, że...

Wybór atrakcyjnych mebli biurowych umożliwia stworzenie niepowtarzalnego wnętrza i pozwala na godne reprezentowanie nowoczesnej firmy. Biuro jest miejscem, które powinno ułatwić codzienną pracę i zapewnić dobrą organizację, zaś odpowiednia jego aranżacja winna wpływać zarówno na komfort pracownika jak i na jakość wykonywanej przez niego pracy. Warto więc wybrać meble zapewniające wygodę i wypływające na dobre samopoczucie pracownika.

Jakie meble są wizytówką nowoczesnej firmy?

Nowoczesne meble cechuje nie tylko designerski wygląd, ale i funkcje które pełnią. Dostępne na rynku biurka, krzesła czy szafki posiadają atrakcyjny wygląd, są też bardzo funkcjonalne – każdy użytkownik może je odpowiednio wyregulować, by zapewniły mu komfort przez wiele godzin pracy. Różnorodność dostępnych na rynku mebli (zobacz: https://eldor-meble.pl/k/1236/meble-biurowe/) sprawi, że każdy klient będzie mógł dokonać wyboru odpowiadającego jego potrzebom.

Zaprezentujemy Państwu kilka efektywnych i komfortowych mebli, w które warto zaopatrzyć swoje miejsce pracy. Należą do nich m.in.

  • stylowe biurko,
  • podręczny kontenerek na dokumenty,
  • ergonomiczne krzesło obrotowe.

Bez tych mebli nowoczesny gabinet właściwie nie istnieje. Jakie funkcje posiadają wcześniej wymienione meble? Co możemy Państwu polecić, by ułatwić stworzenie nowatorskiej przestrzeni?

Biurka, które możemy dostosować do swoich potrzeb

Dostępne w sklepach biurka cechują się niezwykłą różnorodnością, dzięki czemu zyskujemy swobodę w urządzeniu stylowego pomieszczenia naszej firmy. Szeroki wybór biurek sprawia, że każdy z klientów znajdzie coś, co mu się spodoba. Każdy klient ma możliwość wyboru stelażu biurka, jego wysokości, szerokości, kształtu blatu oraz materiału, z którego zostało wykonane biurko. Nowoczesne biurka wyposażone są w elementy stabilizujące na nierównej powierzchni podłogi, a także posiadają blat z powierzchnią, na której nie powstają zarysowania, i na której nie pozostają nieestetyczne ślady długopisu. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się biurka z blatem szklanym. Tradycjonalistom zaś poleca się ciężkie klasyczne biurka, wykonane z drewna litego. Takie biurko zawsze będzie na czasie, a jego prostota pozwoli na urozmaicenie biura innymi zaskakująco wyglądającymi meblami. Poza tradycyjnym biurkiem, mamy do wyboru biurko w kształcie litery „L”.

Możemy za jego pomocą zyskać dodatkową przestrzeń do pisania oraz szuflady na przechowywanie przyborów do pisania czy też pieczątek firmowych. Do wyboru mamy biurka jednoosobowe wolnostojące lub narożne, oraz biurka przeznaczone dla dwóch osób. W niektórych z nich zamocowana zostaje ścianka działowa, która zapobiega krępującemu zetknięciu się nóg pracowników. Niektóre modele biurek wyposażone są w maskownicę przewodów lub organizer kabli, co sprawia że miejsce do pracy przy komputerze staje się bardzo estetyczne. Nowoczesne biurka charakteryzują się też dużym zakresem regulacji wysokości – na rynku dostępne są biurka regulowane elektrycznie.Dodatkiem do biurek są praktyczne kontenerki mobilne, których położenie możemy zmieniać tak, aby wszystkie zawarte w nich pomoce, były zawsze pod ręką.

Komfortowe i designerskie krzesła

Równie ważnym aspektem jest zakupienie bardzo wygodnego fotela czy też krzesła. Krzesła produkowane są z myślą, by dało się je dopasować do różnego typu przestrzeni. Wspaniałym pomysłem jest połączenie wygody z niebanalną formą i oryginalnym wzorem czy kolorem mebla. Grube siedzisko i dobrze dopasowane oparcie krzesła wyglądają efektywnie, jeśli posiadają obicie z intrygującym deseniem.

Masz możliwość wyboru krzesła z zaskakującym deseniem, klasycznym obiciem skórzanym lub krzesła nowoczesnego z oparciem siatkowanym, zapewniającym odpowiedni przepływ powietrza, co jeszcze bardziej zwiększy komfort korzystania z niego. Zastosowanie nieoczywistych rozwiązań w połączeniu z wyglądem, ma ogromny wpływ na jego odbiór i zadowolenie użytkownika. Idealnym rozwiązaniem jest wybór krzesła obrotowego na kółkach lub na nóżce. Przy zakupie zwróć uwagę na odpowiednio wyprofilowane oparcie, grubość i sprężystość siedziska. Krzesła obrotowe są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż można je dowolnie regulować i dopasować do wzrostu osoby z niego korzystającej. Posiadają one możliwość regulacji oparcia – wysokości i wychylenia, regulacji zagłówka i podłokietników, a także regulacji i wysuwu siedziska.

Zależnie od rodzaju firmy, możemy wybrać również wygodne i stylowe pufy, na których pracownik może zasiąść z laptopem. Rozwiązanie to wykorzystywane jest szczególnie w firmach informatycznych.

Meble okazjonalne

Biuro powinno być miejscem eleganckim i estetycznym, szczególnie jeśli często przyjmujemy w nich klientów. Dobrym pomysłem jest zapewnienie wygodnego i miłego dla oka kącika, w których goście będą mogli usiąść. Możemy rozważyć wybór szklanego stoliczka okolicznościowego na jednej nodze oraz krzeseł w podobnym stylu. Do szklanych stolików idealnie pasować będą skórzane krzesła.

Nie zapomnijmy o witrynach czy regałach z przeszklonymi szybkami. Możemy na nich wyeksponować segregatory czy umieścić na widoku logo naszej firmy.