Czy wiesz, że...

Każda kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. To oczywiście nie przeszkadza jej w pięknym wyglądzie. Co jednak zrobić, aby meble kuchenne spełniały oba te wymagania? Przede wszystkim istotna jest ich wysokość. Sprawdzamy jak ją odpowiednio dobrać.

Jak wybrać odpowiednią wysokość mebli kuchennych? Podpowiadamy

 Każda kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. To oczywiście nie przeszkadza jej w pięknym wyglądzie. Co jednak zrobić, aby meble kuchenne spełniały oba te wymagania? Przede wszystkim istotna jest ich wysokość. Sprawdzamy jak ją odpowiednio dobrać.

Wiele osób decyduje się na eksperymentowanie również z meblami kuchennymi. Nie zawsze jest to dobry pomysł i warto w tym przypadku poradzić się fachowca. Kuchnie na wymiar to najlepszy sposób na to, aby mieć pewność, że wszystkie wymiary zostały dobrane odpowiednio i spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Najlepszych specjalistów znajdziesz w firmie Meble Prato, gdzie czeka na Ciebie zespół profesjonalnych projektantów, którzy są w stanie uporać się z każdym wyzwaniem!

Jak dobrać wysokość mebli kuchennych?

Kuchnie na wymiar w Krakowie bez wątpienia wiodą prym wśród wszystkich mieszkańców regionu. Nie ma w tym niczego dziwnego, jest to bowiem najlepszy sposób na to, aby przestrzeń w Twojej kuchni wyglądała nie tylko pięknie, ale była również bardzo funkcjonalna. Kuchnie na wymiar i ich typowy podział wygląda tak, że poziom dolnych szafek kończy się mniej więcej na wysokości pasa domowników. Coraz częściej pojawiają się propozycje, w których to szafki górne sięgają aż do sufitu. Bez wątpienia jest to sposób na to, aby zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. W kuchnie na wymiar Kraków tradycyjny podział powoli odchodzi do lamusa na rzecz jeszcze lepszych i bardziej nowoczesnych propozycji. Poszczególne detale są maksymalnie dopieszczane i dostosowywane do potrzeb indywidualnych każdego zamawiającego. To oznacza, że nawet najmniejsze skosy i kąciki są w taki sposób zagospodarowane, aby jak najlepiej służyły osobie gotującej. Podsumowując – najważniejsze jest indywidualne podejście, które może wpłynąć bardzo pozytywnie na efekt końcowy. Fachowy projektant bez trudu dostosuje wysokość kuchni na wymiar w Krakowie do potrzeb zamawiających.

Dlaczego odpowiedni dobór wysokości jest tak ważny?

Meble kuchenne na wymiar Kraków muszą być odpowiednio dostosowane wysokością do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby, ponieważ jest to znaczne ułatwienie w przypadku wykonywania wszystkich czynności kuchennych. Blat, który jest zbyt niski sprawia, że użytkownik ma pochyloną pozycję, co może skutkować bólami kręgosłupa. Blat zbyt wysoko umieszczony również wpływa niekorzystne na samopoczucie, ponieważ może powodować cierpnięcie rąk.