Czy wiesz, że...

Płatności cykliczne stają się coraz bardziej popularne głównie za sprawą szybkich i przyjemnych zakupów jakich dzięki nim można dokonywać. W Polsce płatności cykliczne to wciąż pewna nowość, jednak już można podać listę ich zalet. Jeśli chcesz je poznać, czytaj dalej.

Dlaczego płatności cykliczne są wygodne? 

Płatności cykliczne to rodzaj płatności automatycznych, które odbywają się regularnie w ramach określonego czasu. Mogą one być płatnością comiesięczną, tygodniową lub nawet dzienną. Płatności cykliczne można obsługiwać automatycznie i półautomatycznie. Na pewno z takiego rozwiązania skorzysta wielu przedsiębiorców oraz dostawców usług, którym zależy na regularnych płatnościach. Dla klientów to także duże ułatwienie, ponieważ nie muszą pilnować terminów i myśleć o wpłatach (a i tak mają świadomość, że wszystko jest uregulowane w terminie). 

Można zapisać się na tak zwaną subskrypcje płatności cyklicznych przez stronę internetową klienta. Należy podać dane swojej karty bankowej (podaje się je tylko raz) i wyrazić zgodę na obciążanie obciążanie co jakiś czas. z takiej subskrypcji można też łatwo zrezygnować. 

Płatności cykliczne pozwalają sprzedawcom otrzymywać terminowe i regularne wpłaty z tytułu prowadzonej działalności. Z takiego rozwiązanie najczęściej korzystają dostawcy mediów na przykład firmy telekomunikacyjne, ale także siłownie i kluby fitness. Właściwie może na tym zyskać każda działalność, która prowadzi jakiekolwiek członkostwo.  

Jakie zalety mają płatności cykliczne?

Płatności cykliczne najczęściej są wykorzystywane w różnego rodzaju biznesach abonamentowych. Klient wybranego usługodawcy może co miesiąc płacić za dostarczanie materiałów, konwersacje online, program przemiany językowej lub inną usługę abonamentową. Wymienić można tu dobrze znanego w Polsce Netflixa, który działa właśnie na zasadzie abonamentu. Dzięki płatnościom cyklicznym: 

  • zautomatyzujesz transakcje i ułatwisz sprzedaż
  • ułatwisz dokonywanie płatności swoim klientom
  • bezpiecznie zbierzesz dane z karty bankowej
  • skorzystasz z wygodnej formy realizacji transakcji

Działalność charytatywna a płatności cykliczne

Jako przykład warto omówić współpracę firmy Mofimo i giganta jeśli chodzi o płatności - firmy SIX Payment Services. Branża płatnicza postanowiła zadziałać na rzecz fundacji WWF zajmującej się ochroną środowiska, dbaniem o gatunki chronione oraz ratowaniem najcenniejszych obszarów Polski. 

Płatności cykliczne dla fundacji WWF można uruchomić na terminalu POS. Chodzi o pozyskanie członków klubu WWF, którzy regularnie wpłacaliby datki na rzecz fundacji. Do tej pory osoby te musiały przechodzić skomplikowane formalności odnośnie uruchomienia polecenia zapłaty. Od teraz usługę płatności cyklicznych można aktywować w terminalu POS. Dzięki takiemu rozwiązaniu fundacja może otrzymywać donacje od stałych darczyńców, ale także zbierać pojedyncze wpłaty z różnych eventów lub wydarzeń. Aktywacja usługi jest niezwykle prosta i szybka, trwa zaledwie kilka sekund. Dotychczas darczyńcy musieli podpisywać papierowe zgody dotyczące zgód na polecenie zapłaty. Dzięki rozwiązaniu zaproponowanemu przez firmy Mofimo i SIX Payment Services, fundacja WWF może w sposób łatwy i szybki pozyskać darczyńców. A to można zaliczyć do kolejnej zalety automatycznych płatności. 

Płatności cykliczne mogą też stanowić pewną formę wsparcia dla zwierząt w rezerwatach, ale również dla naszego kraju. Mamy wiele pięknych terenów, które wymagają stałego doglądania i pielęgnacji. Obecnie niektóre firmy płatnicze jak Mofimo oprócz finansów mają na celu dobro natury, są proekologiczne i świadomie wspierają to, co jest dziedzictwem naszego kraju.