Czy wiesz, że...

Dobrego przedsiębiorcę poznajemy nie tylko po tym, jak dba o swoje zyski, ale też po tym, jak dba o swoje mienie. W dzisiejszych czasach profesjonalny system zabezpieczeń nie powinien obejmować wyłącznie sfery cyfrowej, lecz również wszystko to, co związane jest z fizyczną ochroną mienia. Jednym z elementów tego systemu jest firmowy monitoring. Istnieje wiele powodów, dla których warto go zamontować. W poniższym artykule skupimy się na 6 najważniejszych powodach, a także na związanych z nimi zagadnieniach. Zapraszamy do lektury!

Ochrona przed kradzieżą

Ochrona mienia przed kradzieżą to podstawowe zadanie telewizji przemysłowej. W tym kontekście odgrywa ona podwójną rolę. Po pierwsze - jest narzędziem monitorującym, umożliwiającym rejestrację danego zdarzenia i personaliów związanych z nim osób. Po drugie - pełni rolę odstraszającą i chroni przed przynajmniej niektórymi intruzami. W jednym i w drugim przypadku mowa tu o systemie, który - często w sposób bardzo złożony - rejestruje wszystkie zdarzenia na terenie firmy.

Pełna oferta: Monitoring CCTV - Lublin

monitoring cctv lublin

Bezpieczeństwo w obrębie przedsiębiorstwa

Konflikty międzyludzkie zdarzają się wszędzie, a już na pewno w pracy. Jeśli nasza firma zatrudnia więcej osób, na jej terenie może zdarzyć się wszystko. Kradzieże, bójki i pobicia to tylko niewielki wycinek zdarzeń, z którymi przedsiębiorca może mieć do czynienia. W takich sytuacjach monitoring nie tylko ułatwia odnalezienie sprawcy, ale też upraszcza kwestię odszukania osób winnych kradzieży lub zniszczenia mienia.

Monitoring w służbie pracy

Monitoring w firmie znacznie ułatwia kwestię kontroli pracowników. Oczywiście nikt tego nie lubi, ale pracodawca ma prawo do zastosowania takich narzędzi. W niektórych przedsiębiorstwach system kontroli pracy łączy się z rejestracją czasu wejścia i wyjścia. Dzięki temu łatwiej można kontrolować nie tylko samą wydajność zatrudnionych, ale też ich czas pracy.

Monitoring a kontrola odwiedzin

Firmę odwiedzają nie tylko pracownicy, ale też Klienci. Ich zachowania również warto monitorować. Specjalną grupę osób podlegających monitoringowi stanowią... kierowcy. Niejednokrotnie zdarza się, że ich niefrasobliwa jazda prowadzi do mniejszych lub większych uszkodzeń mienia. W tej sytuacji monitoring w firmie (z możliwością zablokowania wejścia) nie tylko skupi się wyłącznie na poczynaniach naszych pracowników.

Monitoring a rzetelność pracowników

Monitoring to narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcy analizę zachowań pracowników w trakcie pracy. I nie chodzi tu wyłącznie o samą wydajność, ale też o ewentualne zachowania patologiczne, których zatrudnieni mogą się dopuszczać na mieniu przedsiębiorcy. Chodzi oczywiście o kradzieże, rozboje i umyślne niszczenie aktywów firmy, których prawdopodobieństwo rośnie wraz ze wzrostem liczby osób zatrudnionych.

Podsumowanie

Szóstym argumentem przemawiającym za koniecznością zakupu monitoringu, jest oczywiście możliwość wykorzystania jego nagrań jako materiału dowodowego. Wynika on poniekąd z każdego z powyższych powodów, o ile oczywiście oferuje pełną możliwość rejestracji obrazu w dowolnej porze dnia i w różnych warunkach atmosferycznych.

https://ksk.lublin.pl/
Przybylskiego 19/2 20-465 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
691 026 826