Z życia wzięte

Dobrze funkcjonująca jednostka biurowa i administracyjna, oparta jest na dobrej jakości materiałach papierniczych. Drukarnie i introligatornie często oferują zindywidualizowane teczki na akta, koperty i zwrotki. Choć wydaje się to błahe, trwałe i czytelnie opracowane koperty KPA oraz koperty OP wraz ze zwrotkami mogą ograniczyć ryzyko błędu i bardzo przyspieszyć pracę. Przygotowaliśmy dla was kilka informacji, które pomogą w przyszłym zaopatrzeniu biura – zapraszamy!

Gdzie kupować koperty KPA i koperty OP ?

Zakupy na potrzeby biura czy urzędu warto robić u producenta. Dystrybutorzy, czyli lokalne sklepy papiernicze, nakładają bardzo duże marże, gdyż nastawieni są na sprzedaż detaliczną, co jest mało opłacalne dla tak dużej jednostki jak np. urząd miejski. Koperty KPA (Kodeksu Postępowania Administracyjnego) oraz koperty OP (Ordynacja Podatkowa) to dwa najczęściej poszukiwane produkty w tej kategorii. Najlepiej kupować je bezpośrednio w drukarni. Większość z nich, jak np. Kataga, posiadają sprzedaż wysyłkową, dlatego wszystkie zakupy w tym zakresie zrobicie w formie online.

Koperty KPA i OP pakowane są w kartony w ilości od 1 900 do 4 750 szt. Można zatem wybrać wielkość opakowania odpowiadającą średniemu zużyciu. Jeśli chodzi o koperty KPA to wśród najczęściej sprzedawanych są te, przeznaczone do druku komputerowego. Koperty KPA posiadają zwrotne poświadczenie odbioru, które może być standardowe lub samoprzylepne, co jest sporym ułatwieniem. Koperty OP występują w takich samych wariantach. Dodatkowo można zamówić także same zwrotki KPA oraz zwrotki OP w wariancie zwykłym lub samoprzylepnym. Jeśli interesuje nas jakakolwiek zmiana w katalogowych kopertach KPA i OP, drukarnia przygotuje dla nas i wyceni indywidualną realizację. Zwykle taka usługa jest jednak wyraźnie droższa od rozwiązań, które możemy kupić online.

zwrotki

Fot. Zwrotki KPA Kataga.pl

Ile kosztują koperty KPA i koperty OP?

Za solidnej klasy materiały biurowe wcale nie trzeba przepłacać. Ogólnie panuje tutaj zasada, że im większy wolumen, tym lepsza cena jednostkowa. Warto więc wziąć pod uwagę, czy nie opłaca się kupić więcej jednorazowo, dzięki czemu koszty dostawy będą niskie i cena koperty KPA lub OP dodatkowo się obniży. Bez uwzględniania kosztów dostawy, koperty KPA kosztują około 11 groszy za sztukę w opakowaniu 2 400 szt. Mowa o kopercie z samoprzylepną zwrotką. Wersja ze zwykłą zwrotką kosztuje już mniej niż 9 gr. Ceny różnią się także w zależności od gramatury papieru, do standardowych należą 80g i 100g.

Dlaczego warto kupować koperty KPA i OP z gotowymi zwrotkami?

Czas to pieniądz – to zasada, która panuje w każdym środowisku pracy. Ręczne wypełnianie zwrotek jest czasochłonne i absorbujące. Koperta KPA lub koperta OP z gotową zwrotką do wypełnienia to spora wygoda, usprawnia to pracę jednostki i minimalizuje zbędne czynności, dzięki czemu pracownicy biurowi mogą poświęcić czas na coś bardziej efektywnego.