Z życia wzięte

Wiele osób narzeka na złą jakość snu. Skutkami nieprawidłowego snu, jest zmęczenie, brak koncentracji i ogólne rozdrażnienie. Sen jest jedną z ważniejszych czynności, która realnie wpływa na stan naszego zdrowia.

Bez snu człowiek jest w stanie wytrzymać około 72 godzin, ponieważ po tym okresie zaczynają występować zaburzenia akcji serca, a także halucynacje.

Twardość materaca, na którym śpimy, ma bardzo duży wpływ na jakość naszego snu. Dowiedz się jaka twardość materaca pozwoli Ci się komfortowo wyspać.

Odpowiednia twardość materaca, to zdrowy i komfortowy sen!

Twardość materaca jest jedną ze składowych, które sprawiają, że nasz sen jest zdrowy i regenerujący. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, jak materac dopasowuje się do naszej budowy anatomicznej. Nasz kręgosłup powinien na nim być ułożony w sposób najbardziej zbliżony do naturalnej postawy.

Dopasowywanie się do budowy ciała w dużej mierze zależy od rodzaju materaca. Najlepiej układają się materace kieszeniowe, które zbudowane są ze specjalnych materiałowych kieszeni, w których umieszczone są sprężyny. Dzięki temu innowacyjnemu sposobowi rozmieszczenia sprężyn, ciężar jest równomiernie rozkładany na powierzchni całego materaca. Co ciekawe, sprężyny ułożone są w materacu kieszeniowym w ten sposób, by lepiej podtrzymywać cięższe części ciała, jak na przykład biodra. Materace kieszeniowe od firmy Hilding słyną z doskonałej jakości oraz trwałości.

Istnieją cztery kategorie, które posegregowane zostały ze względu na wagę ciała osoby, która na nim leży:
• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Oczywiście podane kategorie służą przede wszystkim do wstępnego ustalenia twardości materaca, pod konkretną osobę. Są ludzie, którzy wolą spać na bardziej twardych materaca, a także są tacy, którzy preferują zdecydowanie bardziej miękkie materace. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Bardzo często osoby w średnim wieku wybierają materace o większej miękkości, niż wskazuje ich waga. Spowodowane jest to głównie tym, że osoby starsze inaczej odczuwają nacisk.

Jakie są konsekwencje spania na zbyt miękkim materacu?

Spanie na zbyt miękkim materacu jest bardzo niezdrowe dla naszego kręgosłupa. Zbyt duża miękkość materaca sprawia, że kręgosłup układa się w nieodpowiedni sposób, co prowadzi do poważnych dolegliwości bólowych, a nawet skrzywienia kręgosłupa.

Co się stanie, gdy będziemy spać na zbyt twardym materacu?

Zbyt twardy materac powoduje bóle kręgosłupa, które spowodowane są za silnym uciskiem naczyń krwionośnych. Spanie na zbyt twardym materacu może prowadzić do bezsenności i problemów z koncentracją. Właśnie dlatego, tak ważne jest odpowiednie dostosowanie twardości materaca, do naszego kręgosłupa. Dobrze dobrany materac, to zdrowy i regenerujący sen. Będąc wyspanym, nasze samopoczucie i humor są zdecydowanie na wyższym poziomie, przez co jesteśmy o wiele bardziej produktywni, dlatego warto zainwestować w idealny materac, jak ten od firmy Hilding.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materacach, koniecznie odwiedź stronę sennamaterace.pl