Zdrowie

Jest wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem i mimo dobrych chęci waga nie spada a czasem wręcz rośnie i nie do końca wiesz co jest nie tak. Jest wiele mitów jak i błędów żywieniowych, których warto unikać chcąc zrzucić na wadze.

Zanim zaczniesz szukać diety dla siebie, co jest często wykonywane jako pierwszy krok, przez osoby, które chcą schudnąć warto przeanalizować co aktualnie zjadasz i poszukać problemu dlaczego waga nie spada. Jeżeli chodzi o tematykę odchudzania, to bardzo dużo wiadomości http://www.smedyczny.pl/

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie

Teoretycznie każdy o tym wie, ale warto zaznaczyć że każdy z nas ma swoje zapotrzebowanie kaloryczne, które dla uśrednienie wynosi ok 2000 kcal w ciągu dnia. Czyli wystarczy jeść mniej niż 2000 kcal w ciągu dnia i waga powinna zacząć spadać. Pomijamy tu choroby takie jak problem z tarczycą, insulinooporność czy też problemy hormonalne, te choroby znacznie utrudniają odchudzanie.

Najczęściej popełniane błędy żywieniowe

Jeżeli chodzi o błędy żywieniowe podczas odchudzania to jednym z takich błędów jest picie słodzonych napojów, które są kaloryczne , dodatkowo białe pieczywo smarowane masłem, które także jest bardzo kaloryczne. Stosowanie majonezów i różnego rodzaju sosów, które mają wysoki współczynnik tłuszczu.

Najskuteczniejsza dieta na odchudzanie

Teoretycznie u niektórych osób, wyeliminowanie z diety majonezu, masła czy też smażenia na oliwie oraz zastąpienie słodkich napojów wodą spowoduje że z dnia na dzień będą tracić na wadzę. Wydaje się proste a wiele osób o tym zapomina. W sumie warto wspomnieć także o słodyczach, których przy redukcji wagi w diecie nie powinno być w ogóle.

Alkohol a odchudzanie ?

Warto zwrócić uwag na jeszcze jedną rzecz, mianowicie alkohol, jeżeli się odchudzasz to picie alkoholu to kiepski pomysł, ponieważ jest on bardzo kaloryczny, a gdzie jest alkohol często są też przekąski i kończy się tym że na wadze mamy pół kilko więcej.

 Skuteczna dieta na zrzucenie 5 kg

Można by się rozpisywać o liczeniu kalorii, które owszem pomaga, ale w wielu przypadkach nie trzeba tego robić, ponieważ wystarczy zmiana kilku teoretycznie prostych błędów żywieniowych żeby zacząć systematycznie tracić na wadze. Jeżeli chodzi o suplementacje i wspomaganie odchudzania, dobór odpowiedniego wysiłku fizycznego warto wejść tutaj http://meridiasprzedam.plom.pl/