Z życia wzięte

Sale weselne można znaleźć w centrum miasta i na obrzeżach. Większe i mniejsze lokale oferują wesela w określonym klimacie – może to być elegancka restauracja, pałacyk albo wiejska willa czy stodoła.

Najlepsza sala będzie współgrała z klimatem wesela i upodobaniami państwa młodych, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Lokalizacja

Lokalizacja sali weselnej to podstawa – najlepiej, żeby mieściła się niedaleko kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Sala w centrum może wydawać się bardziej elegancka i lepiej zlokalizowana, jednak lokale na przedmieściach dysponują większymi przestrzeniami i ogrodami.

Jeśli szukasz sali w Rzeszowie, sprawdź stronę: http://www.lokalewesele.pl/Rzeszów,miasto,sale_lokale_weselne.html.

Wygląd sali

Wygląd sali ma duże znaczenie, ale nie powinien o niczym przesądzać – sami możecie udekorować pomieszczenie i zadbać o odpowiedni klimat. Trzy pomysły jak tanim kosztem udekorować salę weselną.

Jeśli planujecie wesele w określonym stylu, sala powinna do niego pasować. Zwróć uwagę na obrazy, lustra i jakość zastawy stołowej.

Udogodnienia

Sale weselne są tak różnorodne, że najczęściej na wybór odpowiedniej wpływają niuanse. Gdy zarówno lokalizacja, jak i wygląd sali przypadły Ci do gustu, sprawdź, jakie udogodnienia oferuje lokal. Podstawową kwestią jest dostęp do parkingu i ewentualnego noclegu. Warto też podpytać, czy cena obejmuje udekorowanie sali i obsługę kelnerską.

Menu weselne

Wybierając salę dowiedz się, jakie menu oferuje lokal. Czy możecie skorzystać z cateringu, czy musicie szukać firmy zewnętrznej? Główną rolę będzie odgrywał tutaj rodzaj kuchni, którą preferujecie.

Ważne, żeby szczegółowo ustalić, jak wygląda menu i kwestie organizacyjne. Czasem posiłki dla dzieci są tańsze albo całkowicie bezpłatne. Dobrze też wiedzieć, ile dań zawiera menu, czy uwzględnia desery oraz alkohol.

Koszty

Największe koszty ponoszone są w związku z wynajmem sali weselnej, dlatego warto kierować się budżetem, którym dysponujemy. Zanim podpiszesz umowę, dowiedz się, za co płacisz – często okazuje się, że cena wynajmu nie obejmuje, np. alkoholu czy obsługi kelnerskiej.

Koszty najmu ustalane są zazwyczaj w odniesieniu do jednej osoby, więc całkowita cena będzie uzależniona od ilości zaproszonych gości. Pamiętaj, aby dokładnie ustalić z właścicielem sali, jakimi sprawami organizacyjnymi sami musicie się zająć.