Czy wiesz, że...

Karnisze okienne doskonale urozmaicają wnętrze i nadają mu przytulności. Niezwykłą popularnością cieszą się karnisze drewniane, które efektownie się prezentują. Jakie zalety ma wybór karniszy drewnianych? Dlaczego warto na nie postawić?

Zalety karniszy drewnianych

Drewno jest szlachetnym materiałem, który potrafi wprowadzić w domu przytulną i ciepłą atmosferę każdego dnia. Dobierając karnisze drewniane, warto pamiętać o dopasowaniu ich do wnętrza, aby pomieszczenia stanowi spójną całość. To bardzo dobre rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub rustykalnym. Z powodzeniem zastosujemy je zarówno w mniejszych wnętrzach, jak i w większych metrażowo pokojach z wysokimi sufitami. W dużych pomieszczeniach karnisze tego typ wprowadzą nieco subtelności i delikatności, wprowadzając przyjemną atmosferę.

Naturalne i praktyczne rozwiązanie

Karnisze drewniane są wykonane z naturalnego materiału, dlatego są wyrobem w pełni ekologicznym. Użytkownik może zatem przyczynić się do ochrony naturalnego środowiska, gdyż takie produkty nie wytwarzają żadnych substancji szkodliwych w trakcie ich użytkowania. Producenci oferują coraz ciekawsze modele i wzory karniszy, dlatego z pewnością dobierzemy bez problemu drewniane karnisze do wnętrza swojego domu, a także do własnych preferencji.

Wybór karniszy

Karnisze drewniane najczęściej są wykonywane z buku, sosny lub drewna, a także malowane specjalną farbą do drewna. Wybór karniszy tego typu powinien zostać uwarunkowany wystrojem wnętrza - warto dobrać je do koloru podłogi, odcienia drzwi, a także mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. Dzięki temu aranżacja wnętrza będzie uporządkowana i da przyjemny efekt dla oczu. Do drewnianych karniszy zazwyczaj dobiera się naturalne firanki lub zasłony z lnu lub bawełny, które nie przytłaczają wnętrza. Zapomnijmy zatem o ciężkich zasłonach, które jedynie przytłoczą pokój i sprawią wrażenie optycznego pomniejszenia.

Karnisze z drewna są praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, które cieszy się sporym zainteresowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-drewniane