Czy wiesz, że...

Obiekty handlowe to miejsca, w których codziennie przewijają się tysiące osób. Roztargnieni klienci brudzą posadzkę, upuszczają różne przedmioty i nie martwią się o zachowanie czystości w tego typu obiektach. Ekipa sprzątająca nie ma łatwo - musi przygotować powierzchnie sklepowe pod codzienny ruch, w związku z czym podłogi muszą być czyste i bezpieczne dla każdego użytkownika. A osoby wchodzące do marketów bywają różne - nie każdy dba o wytarcie butów czy higienę, w związku z czym tak czy inaczej podłoga zostanie mocno zanieczyszczona i zabrudzona piachem, kurzem i innymi pozostałościami z naniesionymi z zewnątrz.

Dbamy o zachowanie należytych zasad higieny. W dużych sklepach może być to znacznie utrudnione

Posadzki w sklepach nie muszą być specjalnie konserwowane. Zazwyczaj są zaprojektowane tak, aby proces porządkowania przebiegał szybko i sprawnie. Ciężko sobie bowiem wyobrazić codzienne, wieczorne sprzątanie ogromnych hipermarktetów czy dużych sklepów wielobranżowych bez specjalistycznego sprzętu. W celu zachowania porządku i usprawnienia procesu porządkowania, nieocenioną pomocą okazuje się nowoczesna maszyna czyszcząca do mycia podłogi w sklepie.

maszyna do mycia podlogi w sklepie

Jest ona o tyle przydatna, iż nie wymaga bezpośredniego kontaktu osoby z podłogą pełną zarazków i drobnoustrojów. Nadaje się zatem do czyszczenia sklepu już po jego zamknięciu, gdy wszyscy klienci rozejdą się do domów. Bywa ona przydatna także w przypadku nieoczekiwanych problemów technicznych, np. związanych z rozlaniem się napojów gazowanych czy preparatów kosmetycznych. Wtedy wymagane jest błyskawiczne oczyszczenie podłogi z substancji, do czego przydaje się maszyna do mycia podłogi w sklepie.

Rękojmia dokładnego usuwania brudu z powierzchni podłogowych. Perfekcyjna maszyna czyszcząca z przeznaczeniem dla powierzchni sklepowych

Maszyna do mycia podłóg w sklepie usunie powstałe zabrudzenia w sposób szybki i bezproblemowy, dzięki czemu pozostałości nie rozniosą się po sklepie, utrudniając zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Na wyposażeniu sklepów internetowych znajdziemy różne rodzaje sprzętów, przeznaczonych do użytku sklepowego. Na szczególną uwagę zasługują maszyny szorująco-zbierające do podłóg, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie powierzchni za pomocą zainstalowanych szczot.

Nie wszystko, co widzialne, jest bowiem niebezpieczne. Jeśli powierzchnia jest czyszczona ręcznie, np. za pomocą mopów czy szczotek, duża część zanieczyszczeń zostaje rozprowadzona po podłodze, nie zaś zebrana do rezerwuaru. Maszyny z elektrycznym napędem ssącym usuwają bardzo dokładnie wszelakie pozostałości, czyniąc podłogę nieskazitelnie czystą. Są one przeznaczone przede wszystkim do powierzchni kamiennych, płytek, wykładzin i innych podłóg płaskich, z jakimi spotykamy się w sklepach spożywczych, budowlanych czy hipermarketach.

Źródło: 

doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/