Z życia wzięte

Obok innowacji w dziedzinie samej technologii zużycia i wydatkowania energii, projektanci robią co mogą, by zaspokoić zmieniające się z duchem czasu gusta swoich Klientów. Przybywa wielbicieli relaksu nie tylko w domowych pieleszach, ale też, na przykład, różnego rodzaju kawiarniach, w których można zjeść śniadanie, a potem zasiedzieć się nad laptopem wykonując swoją pracę. Czy ktoś, mając wybór, chciałby to robić w miejscu, które ze względu na oświetlenie, przypomina mu stołówkę, piwnicę czy salę balową? Dlatego warto poświęcić trochę uwagi źródłom światła.

Wizyta pod adresem internetowego magazynu z imponującym wyborem różnego rodzaju oświetlenia LampyStudio - lampystudio.pl, prócz oczywistych praktycznych korzyści może przynieść Klientom również zorientowanie w najnowszych trendach z dziedziny, nazwijmy to, sztucznej iluminacji.

W stronę światła

Zacznijmy od nawigacji strony. Jest ona zaprojektowana przyjaźnie, zarówno dla wytrawnych znawców artykułów wyposażenia wnętrz, jak i po prostu potrzebujących w swej przestrzeni więcej światła. Kategorie nie dzielą asortymentu ze względu na jakość, ponieważ ta w przypadku każdego z artykułów, jest równie wysoka, ale zgodnie z kilkoma kryteriami. Są nimi, między innymi: rodzaj samej lampy (podłogowa, sufitowa, nocna), miejsce przeznaczenia (jadalnia, pokój dziecięcy, balkon) lub styl (glamour, skandynawski, vintage, itd.).

O tym, że światło jest ważne, przynajmniej w naszej szerokości geograficznej, przekonują się wszyscy choćby na przełomie jesienno-zimowym. W tym okresie słońce oferuje nam swoje usługi nie tylko krócej, ale i za zwyczaj mniej intensywnie. Lampy, ich rodzaj, ilość, natężenie światła oraz temperatura jego emisji w znacznym stopniu może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Z badań naukowych wynika, że od ilości lumenów zależy jakość snu, sprawność fizyczna, ale też - wystąpienie ryzyka otyłości.

Już lepiej zapal

Stąd tak ważne jest by zadbać o siebie, czyli o odpowiednie oświetlenie przestrzeni, w których najczęściej przebywamy. Pod internetowym adresem lampystudio.pl na zakup czeka nie tylko ponad 20 000 różnych modeli lamp, ale - by służyć fachową radą i pomocą - profesjonalny zespół doświadczonych w swej branży konsultantów, gotowych rozproszyć każdą ewentualną wątpliwość do wyboru konkretnego wariantu. Sztuka bowiem jest również łączyć różne style i rodzaje lamp, jeżeli chodzi o ich punkt zaczepienia. O oświetleniu fachowcy sklepu wiedzą wszystko.

W oświetleniu do jadalni jest ważne - każdy to chyba przyzna - światło górne, tak, by każdy dociekliwy w razie wątpliwości mógł przyjrzeć się temu, co ma na talerzu. Oczywiście, kontekst kolacji przy świecach raczej oddala takie pomysły, jednak miło jest odegnać skojarzenia ze średniowieczem, i zapalić też niezbyt mocne światła lamp stojących czy też kinkietów.

Oświetlenie do łazienki i kuchni także nie zawsze musi działać „na wszystkie żarówki”, dlatego też dobrze zróżnicować źródła iluminacji zawczasu przewidując rozmaite okazje - mniej lub bardziej intymne.