Czy wiesz, że...

Inwestycja w instalację przeciwpożarową to spory wydatek, ale to pieniądze, za które kupujemy święty spokój. Nie da się przewidzieć przyszłości, dlatego warto zawsze być przygotowanym na najgorsze. A zbiorniki PPOŻ to solidny fundament.

GDZIE INSTALOWAĆ ZBIORNIKI PRZECIWPOŻAROWE?

Nowoczesne konstrukcje charakteryzują się dużą elastycznością, jeśli chodzi o wymagania odnośnie montażu. Już nie trzeba się obawiać, że zbiorniki PPOŻ zmieszczą się tylko w dużych i odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach. Rozwiązania Amargo umożliwiają montaż zbiorników w istniejących piwnicach czy pomieszczeniach technicznych. Co najważniejsze – modułowa konstrukcja oznacza brak konieczności wykuwania ścian czy przebudowy elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu zbiorniki przeciwpożarowe mogą pojawić się tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

ZBIORNIKI PPOŻ NA CZARNĄ GODZINĘ

Bezpieczeństwo nie ma ceny, dlatego wybierając urządzenia wchodzące w skład instalacji przeciwpożarowej, nie warto eksperymentować. Sprawdzone zbiorniki PPOŻ to postawa, jeśli chcemy spać spokojnie. Wybierając konkretny model sprawdźmy, czy firma, która go produkuje ma odpowiednie certyfikaty i pozwolenia, a przede wszystkim – czy ma doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Odpowiednie materiały, technologia wykonania i fachowy montaż – to kluczowe czynniki warunkujące trwałość instalacji przeciwpożarowej. Oczywiście, to system, którego zadaniem jest zadziałanie tylko w określonych warunkach. Dlatego o jego sprawności – lub jej braku – dowiadujemy się najczęściej dopiero wtedy, gdy coś się wydarzy.

ZBIORNIK, KTÓRY OSZCZĘDZA

Chociaż instalacje odpowiedzialne pośrednio i bezpośrednio za bezpieczeństwo ludzi nie powinny być obszarem, w którym szukamy oszczędności, to jednak odpowiednio dobrany sprzęt pozwala na optymalizację kosztów. Jak to możliwe? To chociażby odpowiednia konstrukcja, w którą wyposażone są zbiorniki PPOŻ Amargo. Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, nie ma konieczności stosowania stalowych wzmocnień zbiorników. To z kolei oznacza mniejsze koszty serwisowania i zmniejsza ryzyko awarii. Bezobsługowy zbiornik to także po prostu większa wygoda.