Z życia wzięte

Macie ochotę na rozrywkę i chwilę zapomnienia? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najlepszych komedii romantycznych dostępnych na platformie Internetowej Netflix. Serwis, który na całym świecie zasłynął w 2016 roku jest dziś największą internetową wypożyczalnią filmów i seriali udostępniającą swoje zasoby użytkownikom za miesięczną opłatą. Każdego roku platforma zwiększa swoje zasięgi. Tylko w 2018 roku z serwisu korzystało ponad 110 milionów abonentów. W Polskiej wersji serwisu znajduje się kilkadziesiąt filmów naszej rodzimej produkcji.

Najlepsze komedie romantyczne na Netflix

Jeżeli chodzi o komedie romantyczne na platformie Pinbook każdy bez problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Nasza pierwsza propozycja to film “Pamiętnik” w reżyserii Nicka Cassavetesa, który jest oparty na powieści Nicholasa Sparksa. Produkcja opowiada historię dwójki pensjonariuszy domu opieki. Noah i Allie, bo tak nazywają się główni bohaterowie filmu wspólnie czytają pamiętnik, który opisuję miłosną historię. “Pamiętnik” przenosi widza w lata 40. pokazując dwójkę zakochanych, która musi sobie radzić z miłosnymi problemami. Wspólnie walczą z różnicami klasowymi i sprzeciwem rodziców. Finał filmu wzrusza do łez. Na platformie Internetowej Netflix w romantycznej odsłonie można zobaczyć też znanych na całym świecie aktorów: Hugh Granta i Sandrę Bullock. Komedia “Dwa tygodnie na miłość” w reżyserii Marca Lawrence’a opowiada historię milionera, który zaczyna mieć problemy w życiu prywatnym i zawodowym. Te pomaga mu rozwiązać poznana przypadkowo ambitna pani adwokat.

Nasza kolejna propozycja to komedia romantyczna “Och, życie”. Obraz w reżyserii Grega Berlantiniego powstał w 2010 roku. Film na zmianę potrafi doprowadzić widza do śmiechu i wzruszenia. Komedia opowiada historię miłosną restauratorki i pracownika kanału sportowego w telewizji. Ich znajomość zaczęła się od nieudanej randki w ciemno. Łączy ich córka chrzestna. Kiedy rodzice dziewczynki giną w wypadku para musi się nią zająć. Wspólne mieszkania zaczyna sprawiać, że oboje poznają się na nowo. Romantycznej miłości nie brakuje też w komedii “Nasze Noce”. Główni bohaterowie Addie i Louis to wdowa i wdowiec w podeszłym wieku. Oboje przez lata myśleli, że wszystko co dobre już za nimi. Doskwierająca im samotność sprawia, że sąsiedzi decydują się na romans bez zobowiązań. Wszystko po to, by mieć kogoś z kim można porozmawiać i spędzić czas. Z czasem relacja przeradza się jednak w coś o wiele poważniejszego.