Z życia wzięte

Pierwsze ciepłe promienie słońca dostarczają każdemu trochę więcej energii – nic więc dziwnego, że chcesz ją jakoś spożytkować. Wiosna to czas ścierania kurzy, mycia okien i pierwszych remontów – dlatego też, zanim zaczniesz odgruzowywać strych albo rozpoczniesz wyczekiwaną przez domowników budowę tarasu, warto zadbać o samochód, który dzielnie służył podczas zimowych mrozów.

Po zimie zajrzyj pod maskę

Choć większość osób interesuje się swoim silnikiem słysząc w nim stukot, warto jeszcze przed corocznym przeglądem nieco go wyczyścić. Wszystko, czego potrzebujesz na początek to dodatnia temperatura, rękawice i okulary. Silniki z reguły są odporne na wilgoć, dlatego po zajrzeniu pod maskę, możesz spokojnie wyczyścić wszystkie zabrudzone elementy – przykryj jedynie wystającą izolację i kable. Do tego zadania przyda Ci się wąż ogrodowy lub myjka ciśnieniowa – pamiętaj tylko, żeby wodą pod ciśnieniem nie pryskać na kostki, połączenia i wystające czujniki, bo może to ściągnąć z nich gumę. Warto też użyć sprężonego powietrza do wyczyszczenia, na przykład, cewek w układzie zapłonowo-cewkowym.

Po tak wykonanym czyszczeniu warto odczekać około pół godziny przed ruszeniem. Nie chcesz się brudzić? Nie interesujesz się samochodami? Możesz też oddać swój pojazd w ręce profesjonalistów. Szukasz dodatkowej ochrony od wewnątrz? Postaw na Ceramizer (https://www.ceramizer.pl/ceramizer-cs). W silnikach czterosuwowych, benzynowych, diesla, LPG, CNG, BIO i hybrydowych wytworzy on warstwę ceramiczno-metalową, która poradzi sobie nie tylko z pierwszymi ubytkami, ale też zabezpieczy powierzchnie trące.

Dlaczego warto korzystać z preparatów regenerujących silnik?

Jest to doraźna pomoc nie tylko w przypadku poszukiwania rozwiązania na nierówno lub głośno działający silnik. Jest to też remedium na uciążliwe branie oleju. Dodatek ten idzie nawet o krok dalej – po dłuższym stosowaniu może zredukować zużycie paliwa o nawet 15%.  Zaaplikowanie preparatu Ceramizer do oleju przywraca mu nominalną sprawność i zabezpiecza na co najmniej 70 000 km.

Jeśli jednak od pewnego czasu zmagasz się z problemami dotyczącymi silnika, oprócz preparatu regenerującego silnik i zmniejszającego tarcie, warto też postawić na rozwiązanie bardziej holistyczne, jakim jest uszlachetniacz do paliwa Ceramizer (https://www.ceramizer.pl/ceramizer-cp).  

Ten dodatek do benzyny, oleju napędowego i biopaliw nie tylko zapewnia równomierną pracę silnika i utrzymuje go w czystości, ale ma też zbawienny wpływ na sam układ zasilania paliwem, dwukrotnie wydłużając jego trwałość. I choć nie tworzy metalowo-ceramicznej powłoki, znakomicie sprawdza się przy wiosennym czyszczeniu tego istotnego komponentu auta. Wystarczy stosować środek co około 20 000 km, by nie tylko wyeliminować spalanie stukowe wywołane przez nagar, ale też uniknąć niezwykle kosztownej regeneracji wtryskiwaczy.