Czy wiesz, że...

Szkło z paneli szklanych to oryginalny, zyskujący na popularności materiał, chętnie wykorzystywany przy wystroju wnętrz. Jest elegancki i ponadczasowy. Dodatkowo w bardzo łatwy sposób można urozmaicić wygląd paneli szklanych poprzez wydruki na szkle. Dzięki nowoczesnym technologiom nadruku zyskujemy trwałe, odporne na działanie promieni UV panele szklane, fronty do szaf suwanych, szkło laminowane do łazienki czy też obrazy na ścianę. Takie dekoracje mogą podkreślić styl wnętrza albo interesująco z nim kontrastować.

Panele szklane do kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie coraz chętniej umieszcza się szkło z nadrukiem. Ogromną popularność zyskują tu przede wszystkim panele szklane montowane na ścianie, w przestrzeni między górnymi, a dolnymi szafkami – przy blacie kuchennym. Wydruki na szkle dają możliwość naniesienia na panel dowolnej grafiki lub zdjęcia. Dzięki temu zyskujemy naprawdę ogromne pole do popisu. Możemy postawić na mocne kolory albo na delikatny jasny wzór. Wszystko zależy od gustu, wyobraźni i oczywiście efektu jaki chcemy uzyskać. Najpopularniejsze są nadruki na szkło z kawą. Jednocześnie odświeżają wnętrze, ale też nadają stonowanego, eleganckiego wyglądu kuchni. Inne panele szklane do kuchni, nad którymi warto się zastanowić, to motywy z owocami – żywe kolory takich paneli potrafią odświeżyć każdą kuchnię. Warto zaznaczyć, że takie panele są nie tylko bardzo estetyczne, ale też praktyczne. Łatwo się je czyści i, zwłaszcza te ze szkła hartowanego, są odporne na wysokie temperatury oraz uderzenia i zarysowania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stawia na właśnie takie wykończenie kuchni!

Panele szklane do łazienki

Szkło króluje nie tylko w kuchni. Drugim pomieszczeniem, w którym chętnie się je stosuje jest łazienka. Tutaj szczególnie chętnie wykorzystuje się je jako parawan oddzielający prysznic od reszty łazienki. Oczywiście już samo przezroczyste szkło wygląda bardzo efektownie, jednak wydruki na szkle mogą nadać pomieszczeniu nowy charakter. Można wybrać zwykły wzór geometryczny albo motyw z wodą, plażą czy SPA. Zresztą tu znowu możliwości jest ogromnie dużo. Warto zastanowić się, jaki wzór będzie pasować do naszych kafelków. Eleganckie panele szklane z morskimi falami to dość oczywisty wybór, ale jeżeli mamy dzieci, to warto rozważyć panele z nadrukowanymi bohaterami z ich ulubionych bajek – bo czemu nie urozmaicić im codziennych kąpieli?

Panele szklane do salonu

A gdzie stosuje się szkło w salonie? Na przykład w drzwiach szaf przesuwnych. Takie drzwi z grafiką mogą bardzo zmienić wygląd całego pomieszczenia oraz optycznie bardzo je powiększyć. W salonie szkło z nadrukiem bywa też wieszane na ścianie jako obraz. Dodatkowy efekt daje podświetlenie takiego szklanego obrazu. Panele szklane do salonu spełniają przede wszystkim funkcję dekoracyjną, dlatego można je świetnie wykorzystać do nietypowych zastosowań.

Dekory szklane

Wymieniliśmy już najczęstsze sposoby wykorzystania szkła w wystroju wnętrz, ale pominęliśmy jeszcze jeden – szklane dekory. Co to takiego? To ozdobne szklane elementy z nadrukiem, umieszczane między płytkami w kuchni lub w łazience. Mogą być jedynie małymi akcentami albo całkiem dużymi ozdobami. Potrafią bardzo urozmaicić ścianę pokrytą klasycznymi płytkami. Tego typu dekory mogą zawierać inspirujące sentencje, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić na nich co tylko nam się spodoba!

Stosowanie paneli szklanych odmieni każde pomieszczenie. Teraz szkło można stosować na bardzo wiele różnych sposobów. W zasadzie nie ma w domu pomieszczenia, w którym nie można by go użyć. A Ty jaki masz pomysł na swoje panele szklane?