Z życia wzięte

Różaniec jest jednym z podstawowych atrybutów każdej osoby wierzącej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w pełnym skupieniu oddać się modlitwie. Jednak każdy z nas ma swoje preferencje, co do tego niewielkiego atrybutu modlitewnego. Jego rodzajów jest naprawdę wiele, my opiszemy największe plusy jednego z nich, wydaje nam się on najbardziej nowoczesny i odpowiadający naszym czasom. Mowa o różańcu na rękę.

Różaniec bransoletka – mobilność

Jednym z głównych plusów takiej wersji różańca są jego niewielkie rozmiary oraz fakt, że możemy go mieć ciągle na swojej ręce, dzięki czemu nie musimy nawet pamiętać, o tym, żeby go zabrać na modlitwę. Dodatkowo to, że będzie on nieustannie znajdował się na naszym nadgarstku, sprawi, że będziemy czuli obecność Boga w codziennym naszym życiu. Niewykluczone, że czasami taki widok sprawi, że podejmiemy inną decyzję, niż zamierzaliśmy. Wysokiej jakości bransoletki różańcowe znajdziecie tutaj: https://www.holyart.pl.

Różaniec na rękę – zarażajmy swoją wiarą

Kolejną zaletą takiej formy różańca jest jego transparętność. Dzięki niemu pokazujemy świat, kim jesteśmy i że się tego nie wstydzimy. Z różańcem na ręku, na pewno nikt nas nie zapyta, czy jesteśmy osobami wierzącymi, ponieważ taka bransoletka daje świadectwo. Dodatkowo jest to dobra forma na to, aby niejako zarazić innych, mniej odważnych chrześcijan, do pokazywania swojej wiary, przekonania ich do tego, że wiary nie należy się wstydzić.

Walory estetyczne

Nie można również nie wspomnieć o wyjątkowych walorach estetycznych takiej bransoletki. Oprócz funkcji modlitewnej możemy również cieszyć się jej wyglądem. Oczywiście takie bransoletki są wykonane z przeróżnych materiałów, mogą być drewniane, srebrne, wykonane z kamieni szlachetnych, na gumce lub na łańcuszku. Jednak każda z nich prezentuje się niebanalnie na nadgarstku.

Trwałość

Kolejną zaletą różańca-bransoletki jest jego trwałość. Mimo tego, że wielu z nas może się to wydawać niemożliwe, ponieważ jednak mamy go na co dzień, przez co jest bardziej narażony na urazy mechaniczne, to jest on naprawdę na nie odporny. Wykonuje się go również z trwałych splotów, dzięki czemu możemy się nim cieszyć przez dłuższy czas.

Idealny dla młodszych dzieci

Warto również wspomnieć, że taki różaniec będzie idealny dla młodszych wierzących. Nawet dorosłym łatwo jest różaniec zgubić, ale dzieciom zdarza się to znacznie częściej. Jeśli więc podarujemy taką bransoletkę naszemu dziecku, z pewnością jej nie zgubi. Dodatkowo taka forma odmawiania modlitwy może okazać się dla malca dużo prostsza, dzięki czemu sama modlitwa stanie się przyjemniejsza.

Świetny na prezent

Jeśli nie mamy pomysły na prezent dla wierzącej osoby, to taka bransoletka-różaniec z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy jednak żeby dobrać jej rodzaj, czyli to z czego jest wykonana do charakteru osoby, jej stylu ubierania się, tak aby z przyjemnością mogła ją nosić na nadgarstku.

Różaniec na rękę jest nowoczesną formą tradycyjnego atrybutu modlitewnego, który każdy chrześcijanin powinien mieć. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz niebanalnym walorom estetycznym możemy ją nosić zawsze ze sobą.