fot. materiały prasowe

Czy wiesz, że...

Wypożyczalnia samochodów większości osób kojarzy się jedynie z autami osobowymi. Okazuje się jednak, że dużą popularnością cieszą się także firmy, które oferują wynajem busów. Przeważnie z tego typu usług korzystają firmy, które nie mają własnej floty. Osoby prywatne wypożyczają busy przeważnie w celach rekreacyjnych. Każdy, kto szuka busa na wynajem, powinien wiedzieć jakie kryteria zastosować wybierając konkretną wypożyczalnię.

Flota pojazdów

Najważniejszym elementem oferty wypożyczalni samochodów jest oczywiście flota dostępnych pojazdów. Co ciekawe w przypadku wypożyczalni busów również możemy liczyć na pewne zróżnicowanie. W tym przypadku chodzi głównie o liczbę osób, jaka może być przewożona w busie. Wypożyczalnie aut często wprowadzają podział na klasy pojazdów, jednocześnie różnicując ceny wynajmu. Standard samochodu, wyposażenie oraz komfort podróżowania to podstawowe czynniki, które mają wpływ na cenę wynajmu. Oczywiście cechą wspólną wszystkich aut musi być idealny stan techniczny.

Zróżnicowane rodzaje wynajmu

Analizując ofertę wypożyczalni busów, warto sprawdzić jakie formy wynajmy może nam zaproponować. Podobnie jak w przypadku wypożyczalni aut osobowych busy również wynajmowane są na różny okres. Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy to standard w ofertach wypożyczalni. Wynajem na krótki czas to idealne rozwiązania dla osób prywatnych, które chcą wynająć busa na weekend. Wynajem długoterminowy to atrakcyjna propozycja dla firm. Co ciekawe wynajem busa jest często alternatywą dla leasingu pojazdów. Wiele firm korzysta z tego typu transportu sporadycznie. Na co dzień działają w jednej lokalizacji i raz na kilka tygodni lub miesięcy muszą przetransportować pracowników w inne miejsce. W takiej sytuacji leasing busa jest zupełnie nieopłacalny. Dużo lepszą opcją jest wynajem na określony czas.

Dużym atutem skorzystania z oferty wypożyczalni busów jest możliwość rozpoczęcia i zakończenia wynajmu w wybranej wcześniej lokalizacji. Nie wszystkie firmy oferują taką usługę, niemniej jednak jest ona bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Minimum formalności

Wynajmując samochód, chcemy załatwić wszystkie formalności szybko i bezproblemowo. Standardem w przypadku renomowanych wypożyczalni busów jest możliwość rezerwacji wybranego pojazdu za pomocą formularza online. Dzięki temu można precyzyjnie określić warunki wynajmu, dodatkowe opcje oraz formę płatności. Oczywiście nie można wszystkich formalności załatwić online. Wynajmując busa, trzeba będzie podpisać umowę. Można to jednak zrobić bezpośrednio przy odbiorze pojazdu. Warto także zwrócić uwagę czy do umowy załączony jest protokół zdawczo-odbiorczy. Taki dokument stwierdzający ewentualne mankamenty pojazdu (np. zarysowania, odpryski lakieru) powinien być sporządzony przy rozpoczęciu wynajmu. Po jego zakończeniu stan auta jest weryfikowany z zapisami w protokole. Protokół zdawczo–odbiorczy zabezpiecza obie strony transakcji.

Szukając wypożyczalni busów, która spełnia wymienione wyżej kryteria, warto odwiedzić stronę https://www.finserv.com.pl/. Znajdziecie tam szczegółową ofertę oraz warunki wynajmu busa.