Z życia wzięte

Reklama zewnętrzna ma długą historię. Już w starożytności stosowano reklamę zewnętrzną w postaci napisów na ścianach budynków kamiennych lub terakotowych. Później były też szyldy na karczmach i zajazdach. Można więc powiedzieć, że ludzie interesu od początku wiedzieli jak ważne jest docieranie do konsumentów poza ich domem. A taki jest właśnie cel reklamy zewnętrznej. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, mamy wiele różnych form takiej reklamy, ale w tym artykule skupimy się tylko na jednym z nich. Powiemy o tym, czym są kasetony reklamowe i dlaczego warto w nie zainwestować.

Kasetony reklamowe – co to jest?

Zacznijmy od tego czym są kasetony reklamowe. Można powiedzieć, że jest to nowoczesna forma szyldu, zwykle w kształcie prostokąta o grubości do kilkunastu centymetrów. Przytwierdza się go do ściany równolegle lub prostopadle. W pierwszym wypadku mamy reklamę jednostronną, w drugim dwustronną.

Fronty kasetonów wykonuje się z tworzyw sztucznych, zwykle z plexi. Ten materiał jest twardy, gładki i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Obecnie rosnącą popularnością cieszą się kasetony reklamowe LED, czyli po prostu kasetony podświetlane. Dzięki zastosowaniu podświetlenia LED, treść umieszczona na kasetonie jest dobrze widoczna dla przechodniów zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zalety kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe mają wiele zalet. Pierwszym jest ich dobra widoczność. W naturalny sposób przyciągają wzrok przechodniów. Zwłaszcza te podświetlane. Druga ważna zaleta to ich odporność na wahania temperatur i działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie niszczeją i mogą pełnić swoją funkcję niezależnie od tego, jaka akurat jest pogoda. Nie mają na nie wpływu ani gwałtowne deszcze, ani śnieg, ani też upalne słońce. Kolejna zaleta wynika z materiałów z jakich są zrobione. Ponieważ mają gładką powierzchnię łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć i gotowe. Kasetony są też stosunkowo tanią formą reklamy zewnętrznej. Ta niewielka inwestycja może jednak przynieść wiele pożytku.

Kasetony reklamowe, czyli 3w1

Kasetony reklamowe pełnią trzy podstawowe funkcje: informacyjną, reklamową i wizerunkową. Są doskonałym nośnikiem informacji o firmie i jej produktach . Dzięki nim klienci wiedzą, że właśnie tu mieści się oddział banku albo jakiś punkt usługowy. Doskonale nadają się też do reklamowania firmy, jej produktów czy usług. Można na nich zamieścić nie tylko nazwę i logo firmy, ale też slogan reklamowy. Na koniec wspomnijmy o tym jak kasetony reklamowe wpływają na wizerunek firmy. Ponieważ są estetyczne i solidnie wykonane, przyczyniają się do lepszego jej odbioru. Ich nowoczesna forma zwraca uwagę i przedstawia firmę jako idącą z postępem. Chociaż więc są nieco droższe od zwykłego szyldu czy banera, to naprawdę warto w nie zainwestować.

 Kasetony jako reklama wewnętrzna

 Ten artykuł skupia się przede wszystkim na kasetonach jako zewnętrznej formie reklamy, nie można jednak nie wspomnieć o tym, że coraz częściej z powodzeniem używa się ich także we wnętrzach. Znajdują zastosowanie zwłaszcza w galeriach handlowych i innych tego typu obiektach wielkopowierzchniowych.

 Kasetony reklamowe są uniwersalnym nośnikiem informacji i elegancką, a przy tym niedrogą formą reklamy zewnętrznej. Pomagają budować pozytywny wizerunek firmy. Poza wszystkimi wspomnianymi wcześniej zaletami, już nawet te cechy sprawiają, że warto w nie zainwestować. Zwłaszcza, że jest to inwestycja na lata.