Czy wiesz, że...

Dla wielu z nas ogród to przede wszystkim miejsce spotkań ze znajomymi oraz rodziną. By czas tam spędzony był wartościowy, warto zadbać nie tylko o jego estetykę, ale też funkcjonalność, co jest szczególnie istotne w przypadku zakupu nowego grilla. Urządzenie to ma Ci służyć przez wiele lat, dlatego należy dopasować go nie tylko do kulinarnych preferencji, ale również do stylistyki ogrodu. Jednym z prawdziwych klasyków wśród grilli jest model betonowy. Poniżej dowiesz się, czy warto się na niego zdecydować oraz jak poradzić sobie z jego ewentualnym montażem.

Grill betonowy – czy warto?

Rynek grillów został niemal w całości zdominowany przez najnowsze modele elektryczne, i choć należy przyznać, że są to wyjątkowo funkcjonalne urządzenia, wielu z nas czasami tęskni za tradycyjnym grillowaniem przynoszącym na myśl lata dzieciństwa. Piękny, rozgrzany piecyk z lekkimi śladami dymu niezmiennie kojarzy nam się z przyjemną, domową atmosferą. Na szczęście nawet najnowocześniejsze sklepy z grillami, takie jak na przykład Landmann (https://sklep.landmann.pl/k10,grille-betonowe.html) posiadają w swojej ofercie nowsze i zmodernizowane odpowiedniki tradycyjnych grillów betonowych. Warto pamiętać, że w przypadku mięs wymagających długotrwałej obróbki, lepiej sprawdzi się utrzymujący stałą temperaturę grill gazowy (https://sklep.landmann.pl/k2,grille-gazowe.html).

Dla kogo?

Grill ogrodowy betonowy to świetny wybór dla osób, które w swojej przestrzeni stawiają na naturę oraz domową atmosferę. Elegancki betonowy grill to urządzenie całoroczne, dlatego będzie stanowiło kompatybilną oraz niezmienną część Twojego ogrodu niezależnie od pory roku. Docenią go przede wszystkim osoby, które sam proces grillowania uważają za swego rodzaju rytuał.

W przeciwieństwie do elektrycznych odpowiedników, charakterystyczny smak i aromat, na który pracują grille betonowe, nie mają sobie równych. Grill betonowy jest również bardzo wygodny pod względem czyszczenia – wystarczy umyć ruszt i tackę, na którą spada popiół. Cała konstrukcja z łatwością poradzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a w przypadku wyjątkowo mroźnych zim, możesz zainwestować w pokrowiec. Modele w wielu rozmiarach znajdziesz tutaj: https://sklep.landmann.pl/.

Montaż

Grill betonowy to urządzenie o wielu zaletach, jednak, aby je poznać, należy zacząć od montażu. W przypadku zamówienia musisz liczyć się z dość dużą wagą urządzenia, dlatego zanim zabierzesz się za składanie,zadbaj o odpowiednie wsparcie. Przed przystąpieniem do sklejania odpowiednio przygotuj podłoże, żeby uniknąć obsuwania się grilla – może być nim beton, kostka czy inny utwardzający i wyrównujący materiał. Następnie możesz przejść do składania. Grille betonowe posiadają specjalny klej w zestawie, dlatego wystarczy podążać za instrukcją i mocować kolejne elementy. Ogromną uwagę należy też zwrócić na precyzyjne dopasowanie wszystkich części, w szczególności rusztu.