Czy wiesz, że...

W restauracjach, a także hotelach, czy też firmach cateringowych przestrzeganie odpowiedniej higieny jest szalenie ważne. Istotna jest również sama dezynfekcja Wrocław. Przekonaj się, jak robić to dobrze.

Higiena pracy w gastronomii to klucz do sukcesu. Żadna restauracja, w której panuje nieporządek nie zostanie potraktowana poważnie przez klientów. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby była regularnie poddawana dezynfekcji Wrocław.

Dezynfekcja Wrocław, czyli jak robić to dobrze

Każdego dnia w lokalach gastronomicznych powinna być przeprowadzana indywidualna dezynfekcja. Otóż pracownicy muszą dokładnie wyczyścić używane powierzchnie, czyli wszystkie blaty, piekarniki, a także ruszty. Oprócz tego okresowo warto skorzystać również z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się, na przykład dokładną dezynfekcją nie tylko kuchni, ale również sali restauracyjnej. Firma Protect24h od wielu lat świadczy tego typu usługi na polskim rynku. Zajmują się oni, między innymi ozonowaniem pomieszczeń, które zabija wszelkiego rodzaju niebezpieczne drobnoustroje, które pojawiają się w każdym zakamarku restauracji. Jest to najlepszy sposób, aby zapomnieć o tego typu problemach.

Dezynfekcja Wrocław, a kontrola jej skuteczności

Niezbędnym elementem w lokalach gastronomicznych jest również regularne kontrolowanie czystości poszczególnych powierzchni oraz pomieszczeń. Tylko wtedy może okazać się, czy dezynfekcja Wrocław przyniosła zamierzone efekty. W ten sposób można regularnie wprowadzać niezbędne usprawnienia, a także zmiany w celu poprawy przeprowadzanych czynności czyszczących. Warto okresowo wykonywać wymazy z powierzchni, które są czyszczone oraz dezynfekowane.

Codzienne czyszczenie lokali gastronomicznych

Codzienna higiena w lokalach gastronomicznych to podstawa. W tym celu również warto używać jak najbardziej profesjonalnych środków. Warto jednak pamiętać o tym, że w większości nie mogą one mieć kontaktu z przechowywaną żywnością. Mogą one być szkodliwe dla człowieka, dlatego zawsze wszelkie zabiegi higieniczne należy wykonywać w odpowiednim stroju ochronnym. Rękawiczki oraz maseczka zasłaniająca usta to w tym przypadku absolutna podstawa.