Z życia wzięte

Dobrze zapakowana paczka to gwarancja tego, że przesyłka bezpiecznie dotrze do odbiorcy, a przedmiot nie zostanie uszkodzony. Opakowanie należy odpowiednio dostosować do rodzaju wysyłanego produktu. Zastanawiasz się, jak zapakować paczkę? Oto kilka cennych wskazówek.

Dobrze zapakowana paczka to gwarancja tego, że przesyłka bezpiecznie dotrze do odbiorcy, a przedmiot nie zostanie uszkodzony. Opakowanie należy odpowiednio dostosować do rodzaju wysyłanego produktu. Zastanawiasz się, jak zapakować paczkę? Oto kilka cennych wskazówek. 

Pakowanie paczek – gwarancja ochrony produktu 

Aby paczka dotarła bezpiecznie do odbiorcy, istotne jest dobranie odpowiedniego opakowania. Dostosuj je do zawartości przesyłki - masz do wyboru różne opcje. Koperta, pudełka kartonowe Margopack skrzynka, kontener, pudełka fasonowe czy paleta? Wszystko zależy w jakiej formie jest przedmiot oraz jakie są wymiary przedmiotu. Pakując przesyłkę, warto postarać się zminimalizować puste przestrzenie w opakowaniu. Najlepszym wyjściem będzie więc zastosowanie przegrody i wypełnienia - folię bąbelkową, wióry styropianowe lub styropian.  

Warto też dopasować wytrzymałość opakowania do ciężaru, wymiarów i kształtu zawartości. Natomiast jeśli wykorzystujemy jedno opakowanie kolejny raz, trzeba usunąć z niego wszelkie stare etykiety, oznakowania i dane osobowe.  

Jak zapakować paczkę? 

Odpowiednio zapakowana przesyłka to gwarancja ochrony produktu. Jeśli źle dobierzesz pudełko do wysyłanego przedmiotu, musisz przygotować się na nieprzyjemne skutki. Jeśli paczka będzie uszkodzona, może to być podstawą zwrotu towaru, a reklamacja będzie utrudniona lub nawet niemożliwa. Kiedy wszystkie niedociągnięcia w opakowaniu będą działać na Twoją niekorzyść, upewnij się, że paczka była solidnie zapakowana i o niczym nie zapomniałeś.  

Jak spakować paczkę do wysyłki? 

Najlepiej jest wykorzystywać nowe opakowanie. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, możesz wykorzystać z kartonu po innym produkcie. Pamiętaj, aby usunąć etykiety i oznakowania, aby dostarczyciel przesyłki nie miał wątpliwości, co do adresu i danych odbiorcy. Zwróć uwagę także na wielkość opakowania. Karton, w którym przewożony będzie przedmiot nie powinien być dużo większy od samego przedmiotu. Należy bowiem unikać pustych przestrzeni. Mniejsze prawdopodobieństwo przesuwania się przedmiotu, pozwoli uniknąć uszkodzeń i gwarantuje większe bezpieczeństwo wysyłanego produktu. Karton powinien być gruby, sztywny i solidny. Najlepiej także, aby opakowanie było w kształcie regularnego prostopadłościanu, dzięki czemu unikniemy dodatkowych opłat za niestandardowe wymiary paczki. Odpowiednio dobrane opakowanie ma mniejsze szanse na pęknięcie, przedarcie lub przedziurawienie. Jeśli zaś decydujesz się na wysyłkę większych gabarytowo przesyłek,np. rowera, pamiętaj o dodatkowych zabezpieczeniach, które umożliwią bezpieczny transport towaru.  

Jeśli w paczce znajduje się kilka przedmiotów, pamiętaj, aby dokładnie zabezpieczyć je przed przemieszczaniem się. Ten punkt jest wyjątkowo ważny, jeśli wysyłasz przedmioty delikatne, kruche lub szklane. Takie produkty łatwo ulegają zarysowaniom. Pamiętaj więc, aby owinąć je  folią bąbelkową. Jeśli zaś martwisz się, że paczka może ulec zawilgoceniu, warto zdecydować się na zapakowanie każdego przedmiotu osobno w foliowy worek.