fot: pexels.com

Zdrowie

Tabletki na potencję po raz pierwszy pojawiły się w aptekach ponad 20 lat temu i wywołały one wówczas dość wiele kontrowersji. Obecnie powoli stają się one jednak czymś bardziej powszechnym aniżeli szokującym. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wiele ciekawych pytań związanych z lekami na potencję, które pozwolą Ci zrozumieć mechanizm ich działania.

Jak działają leki na potencję?

Leki na potencję przeznaczone są dla mężczyzn w każdym wieku. Ich działanie opiera się o wpływ na układ krążenia. Substancja aktywna leku pozwala rozszerzyć światło naczyń krwionośnych i jednocześnie zwiększyć ich drożność, co ułatwia dopływ krwi do ciał jamistych penisa. Po zażyciu tego rodzaju środków mężczyzna jest w stanie dłużej utrzymać pełną erekcję, co pozwala odbyć satysfakcjonujący stosunek płciowy. 

Jak stosować leki na potencję?

Sposób dawkowania leków na potencję uzależniony jest od rodzaju środka. Zwykle wygląda to w sposób następujący:

  • Tabletki na potencję bez recepty, których skład opiera się o wyciągi roślinne stosuje się regularnie, a czas terapii, w zależności od zaleceń producenta, zwykle wynosi ok. 10 tygodni. Zalecana dawka to 1 lub 2 tabletki dziennie.
  • Tabletki o działaniu doraźnym, powinno zażywać się godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym.
  • Sposób dawkowania tabletek na receptę, które dobierane są adekwatnie do uwarunkowań organizmu pacjenta, zależny jest od rekomendacji lekarza specjalisty. 

Czy tabletki na potencję są skuteczne? 

Tabletki na potencję są skuteczne, aczkolwiek mogą one poprawić sprawność seksualną jedynie tych mężczyzn, którzy mają problemy z potencją spowodowane czynnikami organicznymi, np. przez choroby układu krążenia. W przypadku mężczyzn, których problemy są wynikiem natury psychicznej, konieczne jest zastosowanie innych działań. Farmakoterapia tego rodzaju środkami powinna zostać wdrożona dopiero po wnikliwej konsultacji z lekarzem. Wówczas możliwe jest dobranie odpowiedniego leku, dostosowanego do indywidualnych uwarunkowań organizmu pacjenta i jego obciążeń chorobowych. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju środków, które zapewniają wysoki poziom skuteczności, dlatego każdy mężczyzna może znaleźć lek, który będzie adekwatny do jego potrzeb. Środek, który cieszy się ogromną popularnością z uwagi na wysokiej jakości rezultaty to np. lek MaxigraGo. 

Czy tabletki na potencję są bezpieczne dla zdrowia? 

Odpowiadając na to pytanie należy podkreślić, iż nie powinno się stosować tego rodzaju środków bez konsultacji z lekarzem. Tylko odpowiednio dobrane środki farmakologiczne są bowiem bezpieczne dla zdrowia. Warto decydować się na zakup leków dostępnych na receptę. Taki rodzaj środków zanim zostanie wprowadzony do dystrybucji, poddawany jest licznym testom i badaniom klinicznym. Wbrew powszechnej opinii - leki na potencję nie mają negatywnego wpływu na stan naczyń krwionośnych. Co więcej, okazuje się, iż wzmożony przepływ krwi usprawnia proces regeneracji śródbłonka. Ponadto bardzo wiele tego typu leków bazuje na substancjach stosowanych w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Skutki uboczne podczas zażywania środków na zaburzenia erekcji najczęściej występują w przypadku mężczyzn, którym zostały źle dobrane leki. Wówczas wystarczy zmienić rodzaj środka zawierający w recepturze inną substancję aktywną, która będzie tolerowana przez organizm. 

Źródło:
Leki na potencje, Gdziepolek.pl(https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje)
MaxigraGo, Gdziepolek.pl(https://www.gdziepolek.pl/produkty/93531/maxigra-go-tabletki-do-rozgryzania-i-zucia/apteki)