Z życia wzięte

Czasami wystarczy tylko nieznaczna modyfikacja w Twoim ogrodzie być poczuł, że znajdujesz się w zupełnie innej przestrzeni. Przedstawiamy kilka propozycji skał i kamieni, które z pewnością zauroczą Cię swoim wyglądem i funkcjonalnością. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na wykorzystanie  nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Dzięki nim szybko odmienisz i odświeżysz wygląd swojej przydomowej przestrzeni.

Łupek kwarcytowy – kora z kamienia

Łupek kwarcytowy to skała metamorficzna. Cechuje się wytrzymałością i mnogością kolorów. Każdy kamień jest inny i będzie prezentował się nieco inaczej. Kora kamienna jest niezwykłym dodatkiem, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jest skałą odporną na wodę, dlatego możesz nią udekorować ścianę w łazience czy chociażby wannę lub umywalkę. Z pewnością pokochają go fani niecodziennego wystroju wnętrz. Sprawdza się także na zewnątrz – możesz wykorzystać go podczas budowy oczka wodnego, wodospadu czy skalniaku. Dodatkowo łupek kwarcytowy jest odporny na mróz, dlatego możesz nim wyłożyć na przykład boki ścieżki przy domu – więcej możesz znaleźć tutaj: https://stonesgarden.pl/kamienie/lupek-kwarcytowy.

Otoczaki – gładkie i okrągłe

Z pewnością kojarzysz idealnie gładkie kamyki, które pełnią głównie funkcje dekoracyjną w ogrodzie. To nic innego jak otoczaki. Świetnie podkreślają kompozycje kwiatowe w ogrodzie, można nimi wysypać doniczkę podczas sadzenia sztucznych roślin, ale również zastosować je jako dekoracja i ukrycie standardowej ziemi w doniczce. Szczególnie białe otoczaki znajdują swoje zastosowanie w ogrodnictwie i budownictwie (znajdziesz tutaj: https://stonesgarden.pl/otoczaki/thasos-white-otoczak-20-40-mm.html). Możesz wysypać nimi podjazd lub chodnik, tworząc niepowtarzalną ścieżkę. Otoczaki stanowią również element dekoracyjny w Twoim domu. Świetnie sprawdzą się miedzy roślinami czy w szybie szklanego stołu.

Grys – niekonwencjonalny i drobny

Grys to dekoracyjne, ozdobne kruszywo, które świetnie sprawdza się w ogrodzie, ponieważ nie wchłania wody. Możesz nim wysypać rabatki ogrodowe, opaski wokół drzew albo z ich pomocą skomponować własny skalniak. Marzysz o niestandardowej drodze, innej niż wszystkie? Postaw na biały grys Marianna (więcej znajdziesz tutaj: https://stonesgarden.pl/grysy/biala-marianna-grys-8-16-mm.html). Dzięki temu Twój ogród zyska niepowtarzalnego charakteru. Grys ma to do siebie, że możesz mieszać dowolne kolory, a każda aranżacja będzie się świetnie prezentować. Tym sposobem każde miejsce w ogrodzie zyska nowy, odświeżony wygląd.

Sam widzisz, jak niewiele potrzeba, by stworzyć praktyczną dekorację w ogrodzie. Wystarczy odrobina wyobraźni i drobne kamienie, które wykorzystasz niemal wszędzie. Są prostym i niedrogim rozwiązaniem, a kiedy Ci się znudzą możesz je zebrać i wykorzystać w innym miejscu.