Czy wiesz, że...

Z sytuacjami, w których czas odgrywa kluczową rolę, spotykamy się na co dzień. To samo dotyczy również sfery finansów, gdzie niejednokrotnie o powodzeniu decyduje to, jak szybko uda nam się przekazać pieniądze określonemu odbiorcy. Prostym sposobem na ograniczenie czasu niezbędnego do wykonania danej operacji są przelewy natychmiastowe Express Elixir – równie dobrze sprawdzające się w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych.

Jak działa szybki przelew Express Elixir?

Przelewy tradycyjne posiadają mnóstwo zalet, takich jak wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarancja pewności czy niskie koszty obsługi. Mają też jedną, dość istotną wadę, którą jest czas niezbędny do ich przeprowadzenia. W przypadku, w którym to właśnie od czasu zależy sukces przedsięwzięcia czy operacji finansowej, zwykły przelew okazuje się być rozwiązaniem mocno niewystarczającym. W podobnych sytuacjach w grę wchodzi jedynie wykorzystanie szybkiego przelewu Express Elixir.

Express Elixir jest równie prosty do wykonania, jak tradycyjny przelew. Aby go zrealizować, wystarczy zalogować się do swojego konta w systemie bankowości internetowej (również poprzez aplikację mobilną), a następnie po wypełnieniu danych wybrać opcję szybkiego przelewu Express Elixir. Pieniądze, które użytkownik będzie chciał w ten sposób przesłać, trafią na wskazane przez niego konto w ciągu kilku sekund, a sam użytkownik natychmiast otrzyma potwierdzenie wykonanej transakcji.

Dlaczego warto korzystać z przelewów natychmiastowych?

Przelewy natychmiastowe Express Elixir oferują klientom indywidualnym praktycznie te same możliwości, co największym przedsiębiorstwom. Bez względu na wysokość kwoty, która za ich pomocą ma zostać przekazana, oraz na to, kto będzie jej odbiorcą, zaznaczenie opcji szybkiego przelewu oznacza wybór:

  • systemu o nieograniczonym czasowo dostępie – przelewy Express Elixir są aktywne w trybie 24/7/365, czyli przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku,
  • maksymalnej szybkości – czas niezbędny do wykonania przelewu natychmiastowego Express Elixir liczony jest w sekundach, dzięki czemu pieniądze trafiają na konto odbiorcy praktycznie w tej samej chwili, w której powstało zlecenie przelewu,
  • łatwości obsługi – procedura wykonania szybkiego przelewu Express Elixir jest niezwykle prosta i komfortowa dla każdego posiadacza konta z dostępem do systemu bankowości internetowej,
  • pełnego bezpieczeństwa – gwarantem bezpieczeństwa przesyłanych za pomocą Express Elixir środków jest KIR, czyli instytucja ciesząca się dużym zaufaniem w sektorze finansowym.

Na koniec warto podkreślić, iż szybkie przelewy Express Elixir wielokrotnie pozwalają uniknąć poważnych strat finansowych, wydatków lub innych konsekwencji nieopłacenia w terminie ważnych zobowiązań. Co się zaś tyczy kosztu ich wykonania, to ten zależy wyłącznie od banku realizującego tego typu przelew.