Czy wiesz, że...

Tanie mieszkanie to czasem jedyne wyjście na posiadanie własnego lokum. Popyt na takie nieruchomości jest ogromny, gdyż mieszkania drożeją z roku na rok. Atrakcyjne ceny przyciągają zainteresowanych, a obrót takimi nieruchomościami pokazuje, że z czasem rynek tanich mieszkań się skończy.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Szukając taniego mieszkania należy się liczyć z zakupem z rynku wtórnego. Niestety rynek pierwotny szaleje i ceny z roku na rok kosmicznie windują. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie cena za metr przyprawia o zawrót głowy. Dlatego zdecydowanie taniej jest kupić mieszkanie używane, do remontu, by nie przepłacać. Takie mieszkania na sprzedaż zazwyczaj są w atrakcyjnej cenie, a po generalnym remoncie zyskują na wartości.

Kamienice, wielka płyta...

Tam, gdzie inni nie widzą okazji, tam potencjalnie można znaleźć ciekawy lokal w atrakcyjnej cenie. Zazwyczaj unikamy zakupu mieszkań w starych kamienicach. To błąd! Takie mieszkania z reguły mają duży potencjał. Uważane są za prestiżowe, posiadają duży metraż i przyciągają niebanalnymi aranżacjami. Dzięki temu mamy duże pole do popisu i ciekawego wystroju. Podobnie w przypadku mieszkań z wielkiej płyty. Budownictwo z czasów PRL - u ma się całkiem dobrze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jeśli stan techniczny budynku nie budzi żadnych wątpliwości, warto przejrzeć oferty na rynku.

Lokalizacja a ceny mieszkań

Lokalizacja jest istotnym czynnikiem, który wpływa na cenę mieszkania. Im większe miasto, tym większe pieniądze należy przeznaczyć na zakup. Jednak mniejsze miasteczka również mają swoje zalety. Nie ma korków, wielkiej miejskiej aglomeracji, a ceny takich mieszkań są dużo niższe. Jeśli dodatkowo miasteczko znajduje się w niedalekiej odległości od dużego miasta, warto zainteresować się podmiejskimi ofertami.

Ogłoszenia z tanimi mieszkaniami pojawiają się niemal codziennie. Rynek nieruchomości jest ogromny. Ludzie sprzedają lokale z różnych powodów, często spiesząc się, nie myśląc o zysku. Warto zatem przeglądać oferty i wnikliwie śledzić ogłoszenia. Być może okazja pojawi się z dnia na dzień.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.maxon.pl/mieszkania/domy-na-sprzedaz