Z życia wzięte

Wybór wyposażenia kuchni jest poważną decyzją, której nie należy podejmować pochopnie.

Poza oczywistym faktem, jakim jest wybór mebli kuchennych - chyba najważniejszym wyborem jest decyzja o zakupie wyposażenia do kuchni, a w szczególności wybór kuchenki, która przeważnie jest pierwszym sprzętem, jaki wybieramy przy wyposażaniu nowej kuchni lub przy wymienia starego sprzętu na nowy. 

Kuchnia gazowa czy indukcyjna

Oczywiście, że indukcyjna. Nie tylko estetyka i wygląd, ale i względy praktyczne przeważają nad tym oczywistym wyborem. Utrzymanie w czystości kuchni gazowej jest niezmiernie trudne, co w przypadku kuchni indukcyjnej jest natomiast niezwykle szybkie i łatwe, a do jej działania nie jest potrzebny potencjalnie niebezpieczny i kosztowny gaz. Brak ognia wyklucza również ryzyko poparzenia czy pożaru. gdyż kuchnie indukcyjne posiadają wiele zabezpieczeń, których nie znajdziemy w tradycyjnych kuchenkach gazowych. Oszczędne wykorzystanie prądu w nowoczesnych kuchniach indukcyjnych sprawia przy tym, że wcale nie generuje dużych wydatków. Takie wersje zyskują więc coraz większe grono zwolenników.

Zabudowane czy wolnostojące

Wybór kuchni jest jasny. Teraz trzeba zdecydować czy kuchnia indukcyjna wolnostojąca czy zabudowana. Kuchnia indukcyjna wolnostojąca jest przeważnie instalowana w centralnej części kuchni i to własnie ona przyciąga wzrok kogoś, kto wchodzi do naszej kuchni.

To właśnie przy kuchni indukcyjnej spędza się przeważnie najwięcej czasu, podczas przygotowywania posiłków. Połączenie płyty indukcyjnej z nowoczesnym i wielofunkcyjnym piekarnikiem to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, dlatego też stało się w zasadzie powszechne. Nowoczesne modele kuchni posiadają coraz to lepsze funkcje, ale warto zwracać uwagę nie tylko na praktyczną stronę tego urządzenia.

Przy wyborze i zakupie sprzętu do kuchni warto wspomóc się opinią ekspertów w tej dziedzinie. Zobacz

Kuchenka wolnostojąca powinna być funkcjonalna, praktyczna i estetyczna. Dzięki połączeniu wszystkich tych cech każdego dnia będzie można z niej z przyjemnością korzystać.