Z życia wzięte

Muzyczna końcówka lata na Mazurach i Kujawach zapowiada się wyjątkowo ciekawie dla fanów hip-hopu. Zaczynając od Miejskiego Hip Hop Festiwalu w Giżycku, gdzie wystąpią między innymi Malik Montana i Żabson, przez promujący najnowszy album Kękę koncert w Bydgoszczy po olsztyński koncert weterana rapowej sceny, O.S.T.R.

 

Miejski Hip Hop Festiwal w Giżycku

Malik Montana, Żabson, Oki, Sarius i Przemek Ferguson na jednej scenie to gratka dla fanów hip-hopu, która czeka na nich już 15 sierpnia. Właśnie wtedy w Giżycku odbędzie się Miejski Hip Hop Festiwal, czyli jedna z serii jednodniowych, rapowych imprez organizowanych przez twórców Mazury Hip Hop Festiwalu. Po stronie gwiazd znaleźli się Żabson i Malik Montana, którzy przyciągają setki tysięcy fanów na swoje koncerty i kanały w social mediach. Żabson to gwiazda trapu, czyli nowej, rapowej fali, świetnie odnajdujący się we freestyle’u. Malik Montana ma na koncie sporo międzynarodowych, artystycznych kolaboracji, a najnowsza z nich powstaje w porozumieniu z niemieckimi gwiazdami hip-hopowej sceny. Gwiazdom towarzyszyć będą debiutanci i lokalne gwiazdy gatunku, w tym Przemek Ferguson, których metryką zdecydowanie odbiega od scenicznych kolegów, ale pod kątem nawijki absolutnie im nie ustępuje. Z kolei Oki z Lublina dopiero zdobywa popularność z pomocą uznanych artystów, takich jak Sokół i W.E.N.A, a lineup imprezy zamknie reprezentujący Częstochowę Sarius. Miejski Hip Hop Festiwal Giżycko odbędzie się 15 sierpnia w Twierdzy Boyen.

Mr Kękę w Bydgoszczy

Z mazur przenosimy się w okolice Kujaw. 18 września w klubie Estrada w Bydgoszczy pojawi się Kękę w ramach trasy koncertowej „Mr Kękę”, promującej jego najnowszy, piąty album w rapowej karierze. Po dwóch dekadach obecności na polskiej scenie rapowej Kekę powrócił z refleksyjnym, momentami gorzkim albumem okraszonym jego charakterystycznym, prześmiewczym poczuciem humoru i satyrą. Mówiąc krótko, najnowsze wydawnictwo rapera dostarczy publiczności całej palety emocji, od śmiechu po łzy, a sam Kękę nazywa go najbardziej eklektycznym w swojej twórczości. Krążek trafił na sklepowe półki w 2019 i zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS, z czasem uzyskując certyfikat podwójnej platynowej płyty. W jego produkcję angażowali się najlepsi polscy producenci, w tym Sergiusz, Deemz czy PLN Beatz. Krążek wzbogacają także występy gościnne takich gwiazd jak Kasia Grzesiek, Paweł Domagała, Sebastian Riedel, Grizzlee czy Paluch. Kękę wystąpi w klubie Estrada w Bydgoszczy, a bilety na koncerty hip hop znajdziesz na biletomat.pl.

O.S.T.R rozbuja Olsztyn

20 albumów, 9 platynowych płyt, dwa Fryderyki i nieskończony apetyt na więcej – O.S.T.R. nieprzypadkowo należy do czołówki polskiego hip-hopu. Jako jeden z pierwszych zapraszał na swoje koncerty szerokie grono instrumentalistów, do czego skłoniło go gruntowne, muzyczne wykształcenie w klasie skrzypiec łódzkiej Akademii Muzycznej. Jest wybitnym, muzycznym solistą, ale równie chętnie współpracuje z artystami z różnych muzycznych biegunów, od Michała Urbaniaka po Fisza i Waglewskiego. Z kolei wspólnie z Kasią Nosowską stoi za sukcesem niezwykle popularnej, muzycznej Trasy Męskie granie, gdzie wraz z artystka pełnił rolę dyrektora artystycznego.

W Olsztynie O.S.T.R wystąpi z materiałem z najnowszego krążka „Gniew”, na którym występuje jako autor tekstów, mzuyki oraz producent. Koncert rapera odbędzie się 7 listopad w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.