Czy wiesz, że...

Wybór łóżek do spania jest obecnie tak ogromny, że trudno wręcz zdecydować się na konkretny model. Jeden wydaje się ładniejszy od drugiego, nie mówiąc już o ciekawych i praktycznych dodatkach, nowoczesnych funkcjach. Poszczególne rodzaje łóżka różnią się od siebie nie tylko pod względem wyglądu, ale też właściwości. Zupełnie inaczej uszykuje się meble wykonany z drewna czy ten w wersji metalowej. Bez wątpienia nie chodzi tutaj jedynie o ich design.

Łóżko do spania w wersji drewnianej czy metalowej?

Największą popularnością cieszą się łóżka drewniane, które towarzyszą nam od wielu lat. Drewno jest surowcem naturalnym, ekologicznym, przyjemnym w dotyku. Wprowadza do wnętrza przytulność, ciepło. Ma również działanie antyalergiczne i antystatyczne, co podnosi komfort i higienę snu. Znika problem z osadzaniem się na meblu drobinek kurzu, które nie są przecież dla nas obojętne, szczególnie jeśli ktoś już boryka się z alergią. Jeśli zadbamy o właściwą i regularną pielęgnację, łącznie z konserwacją, mebel posłuży nam przez wiele lat, nie tracąc swojej pierwotnej świetności. Łóżko do spania drewniane to długotrwała i ponadczasowa inwestycja. Można mówić o uniwersalności tego mebla, który pasuje do niemalże każdego wystroju. Wspaniale odnajdzie się zarówno w sypialni urządzonej w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że z łatwością dobierzemy idealne łóżko drewniane. Może być w wersji prostej lub bardziej rozbudowanej, okazałej, masywnej, eleganckiej, z niebanalnymi zdobieniami.

Łóżko do spania z drewna to niejedyna możliwość. Nie brakuje osób decydujących się na modele metalowe, które cenią sobie unikalność, solidność. Tego typu meble nie będą pasowały do każdego wystroju ze względu na swój specyficzny wygląd, ale z pewnością odnajdą się w pomieszczeniach industrialnych. Pasować będą wszędzie tam, gdzie prym wiedzie prostota, minimalizm. Jako że meble te sprawiają wrażenie lekkich i mniej masywnych od tych drewnianych, świetnie sprawdzą się w mniejszych sypialniach. Jeśli łóżko nie ma dominować w pomieszczeniu, to warto postawić właśnie na to z metalową konstrukcją.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/26/lozka-90x200