Z życia wzięte

Jedną z kluczowych decyzji, przed którą stoją placówki rehabilitacyjne oraz placówki medyczne chcące zapewnić profesjonalną i komfortową opiekę pacjentom, jest wybór odpowiednich łóżek rehabilitacyjnych. Czołowy producent łóżek rehabilitacyjnych, marka Elbur, w swojej ofercie posiada funkcjonalne leża, które odpowiadają potrzebom zarówno chorych, jak również osób sprawujących nad nimi opiekę. Zastosowanie w trakcie produkcji materiałów o wysokiej trwałości, a także zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie obowiązujących norm, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami (takimi jak zastosowanie komponentów elektrycznych) i szerokim wyborem dostępnych łóżek rehabilitacyjnych, pozwala na zaopatrzenie placówek w towar najwyższej jakości i funkcjonalności.

Komfort użytkowania produktów można zwiększyć poprzez nabycie dodatkowych mebli – stolików i szafek przyłóżkowych, a szeroki asortyment umożliwia dopasowanie łóżka rehabilitacyjnego do potrzeb i charakterystycznych cech każdego z pacjentów. Bogata oferta skierowana jest nie tylko do placówek realizujących usługi rehabilitacyjne, ale także do wszystkich placówek medycznych, w tym szpitalnych.

Rozwiązania podwyższające komfort użytkowania łóżka medycznego


Łóżka rehabilitacyjne firmy Elbur wyposażone są w rozwiązania pozwalające na zapewnienie pacjentom opieki najwyższej jakości. Dzięki funkcji sterowania elektrycznego za pomocą pilota, pacjent przewlekle chory samodzielnie może wybrać dla siebie najwygodniejszą pozycję i zmieniać ją w razie potrzeby. Produkty wyposażone są również w opcję blokady wybranej pozycji leża, a także funkcję jego opuszczania, dzięki czemu wchodzenie i schodzenie jest zdecydowanie łatwiejsze dla podopiecznego i wymaga mniejszej aktywności ze strony personelu medycznego. Część z dostępnych w ofercie mebli medycznych posiada możliwość regulowania wysokości łóżka, a dodatkowe barierki ochronne zapewniają większe bezpieczeństwo i pozwalają na ochronę chorego. Ponadto, z uwagi na różnice indywidualne między pacjentami, produkty umożliwiają dopasowanie odpowiedniego leża do ciężaru ciała oraz wzrostu poszczególnych osób. Dodatkowe funkcje to regulacja segmentów oparcia pleców i podudzi. Taki zestaw udogodnień prowadzi do zdecydowanego podwyższenia komfortu użytkowania oferowanych produktów medycznych. Zapewnia lepsze samopoczucie pacjentom i znacząco odciąża osoby sprawujące opiekę nad chorymi.

Szczegółowe informacje i parametry oferowanych modeli


Przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego należy zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Oferta firmy Elbur została skonstruowana w taki sposób, aby placówki rehabilitacyjne i medyczne mogły wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania.


Łóżko elektryczne rehabilitacyjne na pilota PB XX4 przeznaczone jest dla osób przewlekle chorych, wymagających długoterminowej opieki. Mogą z niego korzystać pacjenci o wadze ciała do 300 kg. Leże jest sterowane przez pilota, który umożliwia łatwe i intuicyjne uzyskanie najbardziej komfortowej dla chorego pozycji. Oprócz regulacji pozycji leżącego, do indywidualnych potrzeb pacjenta możemy dostosowywać również wysokość mebla. Dodatkowo w standardzie zapewnione są: wysięgnik z uchwytem, komplet barierek oraz kółka z blokadą, które zwiększają bezpieczeństwo podopiecznego.

elektryczne lozka do szpitali pb 531 a


Dla pacjentów o niższym wzroście i mniejszej wadze w dostępnym asortymencie znajdziemy łóżko do rehabilitacji PB 636 IV. Leże to jest także sterowane pilotem, a możliwość opuszczania bocznych barierek i wysokości do 29 centymetrów powoduje, że wchodzenie i wstawanie z łóżka jest dla pacjenta łatwiejsze. Tutaj także możemy w pełni regulować mebel, który jest podzielony na cztery segmenty – plecy, pośladki, podudzia oraz dolne partie nóg.
Podnoszone łóżko rehabilitacyjne PB 325 to ekonomiczne i nieskomplikowane rozwiązanie dla pacjentów przebywających w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Wygodny dostęp do pilota umożliwia zarówno podopiecznemu jak i opiekunowi sprawne ułożenia łoża w odpowiedniej pozycji. Wymiary leża to 200 cm x 90 cm, a maksymalna waga jego użytkownika wynosi 135 kg.


Kolejną propozycją dla osób z większą wagą (do 200 kg) lub dla pacjentów wymagających użycia cięższego materaca jest łóżko pielęgnacyjne PB X4. Odpowiednia konstrukcja (umocnione profile stalowe oraz siatka metalowa wypełniająca powierzchnię leża) pozwalają na większe obciążenie mebla. Tutaj również w standardzie znajduje się pilot pozwalający na wygodną regulację 4-segmentowego łóżka.


Jeśli potrzebujemy mebla, który oprócz bogatego wyposażenia i wygodnego obsługiwania za pomocą intuicyjnego pilota, posiada możliwość bardzo niskiego opuszczenia, wówczas warto zwrócić szczególną uwagę na model ELBUR PB 337. Jest to propozycja dla pacjentów do 135 kg wagi.


Wszędzie tam, gdzie z łóżka będzie korzystało wielu pacjentów (a więc przede wszystkim w ośrodkach medycznych i zakładach opieki zdrowotnej) dedykowane jest łóżko rehabilitacyjne regulowane PB 321. Leże wykonane jest z trwałych materiałów, które pozwalają na łatwe utrzymanie mebla w czystości oraz sprawną i częstą dezynfekcję modelu. Oprócz tego, że regulacja łeża odbywa się za pomocą pilota, mamy tutaj funkcję autokonturu segmentów oparcia pleców i ud pacjenta oraz możliwość zablokowania mebla w wybranych pozycjach. Maksymalna waga użytkownika w tym przypadku wynosi 135 kg.


Kolejna propozycja pozwalająca na łatwą dezynfekcję, a także wygodny transport i montaż to model z wysięgnikiem PB 326. Podobnie jak w pozostałych łóżkach możemy tutaj regulować oparcie pleców (w przedziale 0 ÷ 70°) oraz oparcie podudzi (w przedziale 0 ÷ 20°). Z kolei zmiana wysokości mebla jest możliwa dzięki teleskopowemu ruchowi stelaży frontowych.


Do wyposażenia obiektów opieki długoterminowej i dla szukających ponadczasowego wzornictwa dobrym rozwiązaniem będzie łóżko medyczne PB 533. Jego funkcjonalność jest równie wysoka, jak modeli prezentowanych wcześniej, ze względu na szerokie możliwości regulowania leża za pomocą pilota.


Dla pacjentów o wadze do 160 kg przebywających w specjalistycznych placówkach medycznych o profilu rehabilitacyjnym odpowiednią propozycją jest model PB 536 wyposażony w osłonięte koła jezdne oraz osiowy hamulec ułatwiający pracę personelowi medycznemu. Jeśli szukamy łóżka dla większych pacjentów warto pochylić się nad meblem ELBUR PB 526 II, którego szerokość wynosi 102, a także nad modelem ELBUR PB XX4 przeznaczonym dla osób o masie ciała do 300 kg.


Ciekawym rozwiązaniem jest także dostępny w asortymencie stelaż elektryczny do łóżka PB 521 II, który może zostać połączony z ramą łóżek mieszkalnych.
Szeroka oferta produktów marki Elbur, dzięki różnorodnym parametrom dostępnych modeli, pozwala na wybór funkcjonalnych łóżek rehabilitacyjnych dostosowanych do indywidualnych wymagań placówek rehabilitacyjnych i ośrodków medycznych. Zapraszamy.