Z życia wzięte

Podatki są jedną z tych rzeczy, których nie da się uniknąć. Trzeba je płacić rokrocznie. Z tych pieniędzy utrzymywane są szkoły, służba zdrowia, kultura, z nich powstają wielkie inwestycje. Obecnie rozliczanie się z podatków stało się o wiele prostsze i wymaga mniej zachodu. Nie trzeba stać w długich kolejkach w urzędach skarbowych, wypełniać masy papierków, itp. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę i złożyć na niej e-PIT. Zeznania w podstawowej formie są gotowe, a więc większość z nas nawet nie musi nic robić, wystarczy je tylko potwierdzić elektronicznie. Co innego, gdy chcemy skorzystać z różnego rodzaju ulg. Wówczas cała procedura zajmie nam nieco więcej czasu.

1. Ulga podatkowa, z której warto skorzystać

2. Oszczędności zawsze w cenie

Ulga podatkowa, z której warto skorzystać

Jedną z ulg, którą koniecznie należy uwzględnić w rocznym zeznaniu podatkowym, jest ulga rehabilitacyjna. Oczywiście z ulgi takiej mogą skorzystać tylko ci z nas, którzy są niepełnosprawni. W Polsce obecnie mamy trzy stopnie niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany oraz lekki. Ulga rehabilitacyjna pozwala odliczyć wydatki, które ponieśliśmy na rehabilitację, a także na ułatwienie różnorodnych czynności życiowych. Ulgę taką możemy bez kłopotu wyliczyć sobie w programie e-pity dostępnym online na specjalnych stronach. Stąd wypełnione zeznanie trafia do właściwego urzędu skarbowego, a my spokojnie czekamy na zwrot podatku. Cała procedura jest w pełni bezpieczna, a do naszych danych mają dostęp tylko i wyłącznie uprawnieni do tego urzędnicy oraz urzędniczki. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, by się skutecznie rozliczyć z fiskusem.

ulga rehabilitacyjna

Oszczędności zawsze w cenie

Dzięki uldze rehabilitacyjnej możemy odliczyć sobie, np. koszty: adaptacji mieszkania dla potrzeb osoby niepełnosprawnej, przystosowania środków transportu niezbędnych do poruszania się takiej osoby, leków, itp. W rachubę wchodzi także zakup wydawnictw oraz materiałów niezbędnych przy niepełnosprawności, koszty turnusów rehabilitacyjnych, opłacenie przewodników osób niewidomych, czy też utrzymanie psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Ze szczegółowymi przepisami warto zapoznać się na odpowiednich stronach w Internecie, czy też skorzystać z pomocy księgowej lub księgowego, którzy znają konkretne przepisy dotyczące tej ulgi. Dzięki takim odliczeniom mamy szanse na to, że w naszej kieszeni pozostanie więcej pieniędzy, co pozwoli nam na lepsze życie w przyszłości. Warto korzystać z pełni przysługujących nam praw, co do tego nie ma wątpliwości.

undefined