Z życia wzięte

Podnośniki koszowe należą do najczęściej wykorzystywanych pojazdów i maszyn związanych z branżą budowlaną. Można je wykorzystywać nie tylko przy usługach związanych z budownictwem, ale również w wielu innych gałęziach działalności człowieka. Popularność podnośników koszowych sprawia, że na rynku pojawia się nie tylko coraz więcej producentów podnośników, ale przede wszystkim coraz więcej firm, które oferują swoim klientom wynajem podnośników z koszem osobowym. Na co zwracać uwagę poszukując firmy, która zrealizuje profesjonalne usługi podnośnikowe? Do jakich prac można wykorzystać podnośnik?

Podnośniki koszowe - zastosowanie

Podnośnik koszowy nazywany jest także zwyżką koszową czy wysięgnikiem koszowym. Jest to pojazd składający się z podwozia samochodowego i teleskopowego ramienia, na końcu którego osadzony jest kosz osobowy do transportu osób i niewielkich maszyn, narzędzi czy materiałów budowlanych.

W budownictwie podnośniki koszowe wykorzystuje się przede wszystkim do prac wykończeniowych na wysokości, prac dekarskich i blacharskich, montowania okien, malowania elewacji, montażu rynien, montażu oświetlenia. Z poziomu kosza podnośnika bezpieczniej i sprawniej wykonuje się tego typu prace niż z poziomu rusztowania czy drabiny, które nie zawsze docierają do potrzebnej wysokości.

Podnośniki koszowe często widuje się przy wysokościowym myciu okien. Nie da się nie zauważyć, że alpinistyczne mycie okien w dużych budynkach jest dość niebezpieczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zajmujących się myciem okien woli postawić na podnośnik koszowy, niż opuszczać się na linach, by umyć okna w biurowcu czy innym budynku.

Wele firm zajmujących się pielęgnowaniem zieleni korzysta ze zwyżek koszowych. Przydają się one przy przycinaniu drzew i krzewów czy usuwaniu połamanych gałęzi. Kliknij tutaj, by sprawdzić przykładowy podnośnik koszowy, który można wynająć do usług podnośnikowych realizowanych przy pielęgnacji zieleni.

Bardzo często podnośniki z koszem osobowym są zatrudniane w branży związanej z reklamą, a mianowicie przy montowaniu i wyklejaniu billboardów reklamowych. Z poziomu podnośnika koszowego można także montować i naprawiać neony reklamowe.

Podnośnik koszowy w sztuce? Oczywiście! W dużych miastach, w których powstają efektowne murale na wysokich budynkach, pomoc zwyżki koszowej jest niezbędna. Artyści malują swoje dzieła korzystając ze stabilnej i bezpiecznej podstawy, jaką jest kosz osobowy podnośnika.

podnosnik koszowy

Wynajem podnośników koszowych

Jak widać, pomysłów na wykorzystanie podnośników koszowych nie brakuje. Firmy, które oferują wynajem podnośników, nie narzekają na brak zleceń. Jak więc wybrać firmę, która spełni oczekiwania klienta? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy. Jedynie doświadczone firmy są w stanie realizować usługi na wysokim poziomie i unikać różnego rodzaju błędów, które mogą opóźnić realizację zlecenia czy doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa.

Warto powierzyć realizację usług podnośnikowych firmom, które zatrudniają doświadczonych operatorów. Do obsługi podnośnika koszowego wymagane są uprawnienia UDT, które można otrzymać po zdaniu egzaminu państwowego. To ważne, by firmy oferujące wynajem podnośników najpierw umożliwiały swoim operatorom odbycie stażu, dzięki któremu zdobędą doświadczenie i umiejętności, które zastosują w praktyce, a nie jedynie w teorii i na papierze.

Duża flota podnośników koszowych również może przemawiać na korzyść danej firmy. Do różnych usług dobiera się różne podnośniki. Do niektórych zleceń potrzebny będzie duży podnośnik, a do innych wystarczy znacznie mniejszy pojazd. Po co więc przepłacać, gdy jedyną możliwością jest wynajem jedynego, dużego podnośnika?

Chcesz dowiedzieć się więcej o podnośnikach koszowych i wynajmowaniu podnośników koszowych? Odwiedź stronę firmy Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa Warszawa i zapoznaj się z informacjami o zwyżkach z koszem osobowym.