Czy wiesz, że...

Klasyczna sieć przewodowa, choć pozwala uzyskać stabilne połączenie, jest też zależna od infrastruktury kabli sieciowych. Z różnych względów w wielu budynkach nie ma możliwości podłączenia się do niej. Alternatywą dla sieci LAN jest Internet bezprzewodowy. Jest szybki w instalacji i łatwo dostępny, dlatego też najczęściej to właśnie na niego decydują się domownicy. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni router do WiFi w swoim domu!

Priorytetowe parametry

Urządzenia niskiej klasy mogą ograniczyć prędkość połączenia internetowego, dlatego tak istotne jest wybranie odpowiedniego sprzętu, które będzie nie tylko zapewniało duże prędkości i przepustowość danych, ale też będą kompatybilne z innymi urządzeniami i instalacjami w otoczeniu. Duży wybór produktów, które dostosujesz do swoich potrzeb, znajdziesz tutaj: https://fritzbox.com.pl/.

Uniwersalny sprzęt dla sieci WLAN powinien przede wszystkim obsługiwać standard WiFi N lub AC lub oba na raz. Standard N jest dostosowany zarówno do pasma 2,4 GHz, jak i 5GHz, a AC – 5 GHz. Im większa szerokość pasma, tym więcej danych jest przesyłanych z szybkością określaną w Mbps. Równie istotna, co przepustowość łącza, jest szybkość transmisji danych. Urządzeniem, które pozwoli Ci osiągnąć szybkość do 400 Mbit/s w standardzie N i do 866 Mbit/s w standardzie AC jest FRITZ!Box 4040, które znajdziesz pod adresem: https://fritzbox.com.pl/product-pol-16-FRITZ-Box-4040.html. Model ten pozwala też na nawiązanie szybkiego połączenia z Internetem za pomocą modemu DSL/VDSL lub modemu USB LTE, ale też za pomocą sieci kablowej lub sieci światłowodowej. Co więcej, z jego pomocą możesz też stale rozszerzać zasięg domowej sieci, jest bowiem skonstruowany w taki sposób, by obsługiwać technologię MESH. Wbudowany w router FRITZ!Box 4040 – kontroler dla sieci MESH umożliwia szybką rozbudowę o kolejne urządzenia wykorzystujące technologię MESH w celu dalszego zwiększania zasięgu oraz poprawia wydajność sieci.

Zalety routera WiFi

Nieodpowiednio skonfigurowane routery WiFi mogą łatwo stać się obiektem ataku. Dzieje się tak, ponieważ tradycyjne szyfrowanie WEP i WPA są łatwe do złamania. Aktualnie wykorzystywanym i zalecanym standardem jest szyfrowanie WPA2, w które wyposażony jest model FRITZ!Box 4040. Co więcej, nabywając produkt FRITZ! skorzystasz ze wszystkich funkcjonalności, jakie oferuje FRITZ!OS. Ten intuicyjny system operacyjny został zaprojektowany w taki sposób, by konfiguracja urządzenia odbywała się bezproblemowo. Spośród wielu funkcji, warto zwrócić uwagę na wbudowany serwer NAS, wydruku czy kontrolę rodzicielską. Regularne aktualizacje stale dostarczają nowych udogodnień. Postaw na router, który zapewni odpowiednią stabilność i jakość połączenia!