Czy wiesz, że...

Aby zostać profesjonalnym typerem, nie tylko potrzeba doświadczenia, ale również i wiedzy na temat zakładów bukmacherskich – to może ci zająć naprawdę długi czas, jednakże skoro czytasz ten poradnik, to jesteś na dobrej drodze, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niestety zakłady sportowe to nie gra w totolotka, gdzie obstawiamy przypadkowe liczby, a potem sprawdzamy tylko wyniki lotto z nadzieją, że mieliśmy szczęście i trafiliśmy główną wygraną. Dzisiaj postaramy ci się przybliżyć temat umiejętności, jakie powinien posiadać profesjonalny typer!

Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie to coś, co każdy typer powinien zna. W dużym uproszczeniu jest to szansa na to, czy bukmacher myśli, że dana rzecz się stanie, czy też nie – im wyższy jest kurs, tym mniejsza szansa na to, że to się stanie. Pamiętaj jednak, że kurs nie jest najważniejszy, ponieważ praktycznie niemożliwe jest ustalenie, czy buk zmieni kurs wymiany wraz z czasem trwania zakładu, czy też nie udowodni, że wynik jest zupełnie inny. Pamiętaj, że wygrane pieniądze zależą nie tylko od kursów bukmacherskich - ponieważ istnieją różne modyfikatory kursów, jednym z flagowych przykładów jest premia bukmacherska, którą możesz uzyskać rejestrując się u buka. Ciekawostką jest to, że czasami nawet jeśli kursy są niskie, o ile stawiamy prawidłowy zakład i odpowiednio dobierzemy bonus bukmacherski, to nagle zamiast nieopłacalnego zakładu możemy mieć valuebeta!

Nigdy nie obstawiaj za szybko!

Zrozumiałe jest, że chcesz jak najszybciej zacząć wygrywa, ale nie jest to dobry sposób na to, aby gra. Niestety, gdy szybko obstawiasz, twoja sytuacja tylko się pogarsza, ponieważ w tym przypadku nie będziesz w stanie upewnić się, że naprawdę rozumiesz wszystkie szczegóły w danym zakładzie, i możesz bardzo łatwo coś pominąć.

Odpowiednia analiza bukmacherska jest bardzo czasochłonna, ale z drugiej strony może ona przynieść ci naprawdę wielką wygraną, jeśli wykonasz wszystko poprawnie, a to nie jest takie proste, bo trzeba naprawdę o wszystkim myśle. Na przykład taką analizę przeprowadźmy na meczu piłki ręcznej w dowolnej lidze. Na początek musimy wziąć pod uwagę skład używany przez zespół. Jakie mają rezerwy. Jaka jest pogoda, kto będzie sędziował daną grę itd. Wydaje się to mało interesujące, prawda? Cóż, niestety, ale jeśli chcesz zacząć wygrywać w zakładach sportowych, zdecydowanie lepiej jest nauczyć się tego wszystkiego od początku. Oczywiście nie wszystkie informacje są dla Ciebie dostępne, więc znacznie lepiej będzie, jeśli spróbujesz dowiedzieć się jak najwięcej o tej dyscyplinie, którą masz ochotę obstawia

Korzystaj z porównywarek kursów!

Naturalnie to świetny pomysł, żeby korzystać z takich porównywarek, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na to, aby znaleźć jak najlepszy kurs. Z drugiej strony, uważaj, aby nie wynajdywać tych kursów u nielegalnych firm oferujących zakłady online - w końcu jest to bardzo prosty sposób na utratę wszystkich zdobytych dotychczas nagród. Dlatego, mimo że jest to dobry sposób na obstawianie ulubionych dyscyplin sportowych, nadal powinieneś wybrać, na kogo i u kogo stawiasz. Pamiętaj też o tym, że twoje kupony mogą zawsze trafić do kosza. Wygrana nie zawsze jest możliwa, więc pamiętaj, aby zawsze uwzględniać wszelkie niepowodzenia w tym, jak obstawiasz swoje zakłady.

Graj ze ,,skarpety”

Naturalnie mowa tutaj o osobnej kupce oszczędności, a nie o twoich życiowych zaskórniakach. Oczywiście w oczach osób, które zawsze wybierają jeden lub dwa typy na miesiąc nie ma to znaczenia. Z drugiej strony warto wspomnie, że zakłady sportowe są bardzo uzależniające – ale to zazwyczaj widać dopiero, kiedy już jest za późno. Dlatego lepiej ustalić budżet - na przykład 3-4% miesięcznych dochodów. Ta kwota nie zaszkodzi Twojej sytuacji finansowej i możesz się mimo potencjalnych strat nadal cieszyć grą. Pamiętaj, jeśli zabraknie Ci budżetu, najlepiej zaczekać do następnego miesiąca przed ponownym obstawieniem zakładów u twojego ulubionego bukmachera.

Obserwuj marże bukmacherskie

Być może zastanawiasz się, dlaczego kwota, która zostaje potrącana z twojego zakładu nagle wzrosła? Cóż, to bardzo proste, firmy zajmujące się grami losowymi w pewnym stopniu próbują odzyskać te utracone wcześniej kwoty w okresie, kiedy nie było za wiele zakładów, a ludzie nie mieli ochoty obstawia, ze względu na obawę przed koronawirusem. Nie jest to więc zaskakujące, że teraz próbują się odbić przed końcem roku. Oczywiście to wciąż nie jest dobry czas, bo koronawirus wciąż nie odpuścił i jeszcze bardziej przyspieszył, więc nie jest to łatwe.

Graj u bukmachera

Pamiętasz, jak wspominaliśmy o tym, żeby zostać profesjonalnym typerem, musisz mieć sporo doświadczenia? Oczywiście z tym nie żartowaliśmy, ponieważ aby wygrywać częściej, musisz po prostu gra. Tego akurat nie da się obejść, dlatego też musisz zwrócić uwagę na to, ile wydajesz. Najlepiej jest więc obstawiać za niewielkie sumy, abyś nie przepuścił całego depozytu na jeden czy dwa zakłady, przy okazji się niczego nie ucząc.