Czy wiesz, że...

Pandemia sprawiła, że większość pracowników przebywa obecnie na home office. Praca zdalna dla wielu osób jest problematyczna – ciężko jest im wytyczyć granice i odpowiednio wykonywać swoje zadania. Zmienił się też model komunikacji w grupie – niektóre zadania są niemal nie do wykonania bez wcześniejszego ich omówienia. Wydawałoby się, że w małych firmach problem ten jest do rozwiązania od ręki, jednak również w nich mogą pojawić się kłopoty z komunikowaniem się.

Zmiana biura stacjonarnego na wirtualne

Zmiany dla wielu osób są problematyczne, gdyż wymagają opracowania nowego sposobu działania. Pandemia sprawiła, że wiele małych firm, by ciąć koszty, zrezygnowała z biur stacjonarnych na rzecz wirtualnego adresu (https://www.ale-biuro.pl/). Oznacza to brak możliwości fizycznego spotkania się w biurze. Jeśli jednak spotkanie osobiste jest potrzebne, niektóre biura wirtualne (https://www.jerozolimskie89.eu/) udostępniają do spotkań sale konferencyjne pod wskazanym adresem.

Standardowe rozmowy telefoniczne

By komunikowanie się przebiegało sprawnie, można posłużyć się telefonem. Jest to sposób standardowy, który wpływa na szybkość przekazania odpowiednich informacji. Dzięki słownemu przekazowi można wyjaśnić wszelkie nieścisłości i zadawać pytania, na które natychmiastowo zostaną udzielone odpowiedzi. Rozmowa telefoniczna jest szybkim sposobem na przypomnienie innemu pracownikowi, by wykonał powierzone mu zadanie, może też pomóc w przekazaniu zlecenia pod pieczę kogoś innego. Krótka telefoniczna rozmowa może też przyspieszyć decyzję klienta co do jego wyboru – wszelkie wątpliwości mogą zostać rozwiane od ręki

Dostosuj się do nowych reguł – komunikatory internetowe

Nowa rzeczywistość wymaga tez odpowiednich technicznych usprawnień. Wykonując szeroko rozumiane prace biurowe potrzebne są aplikacje i strony, które ułatwią organizacje pracy. Przekazywanie sobie zadań, tworzenie ich i zamykanie to biurowa codzienność, dlatego warto przyzwyczaić się do trybu pracy z pomocą odpowiednich stron – zwłaszcza, gdy nie możesz przejść się do pokoju obok, by zapytać o postępy pracy. Dzięki odpowiednim aplikacjom masz w nie natychmiastowy wgląd i możesz kontrolować poszczególne zadania. Na rynku znajdziesz wiele propozycji, które umożliwią nie tylko organizację poszczególnych zadań, ale też wspólne rozmowy i wideo czaty. Idź z duchem czasu, wykorzystaj postęp technologiczny i dostosuj się do nowych reguł – komunikatory internetowe z pewnością Ci w tym pomogą!