Z życia wzięte

Już teraz odkryj najciekawsze trendy aranżacyjne tego roku. 2020 to czas na remont łazienki!

Praktyczność czy design – co jest ważniejsze w 2020?

Faktury płytek podłogowych mogą być naprawdę rozmaite. By skomponować idealne wnętrze, trzeba będzie zainwestować nieco czasu w poszukiwanie inspiracji doskonałej. Albo zaryzykować i na własną rękę spróbować stworzyć kompozycję, która zapiera dech w piersiach. Da się to zrobić, wystarczy trzymać się kilku zasad. By płytki mogły prezentować się zjawiskowo, trzeba pamiętać o tym, że:

  • Niewielkie łazienki powinny być utrzymane w minimalistycznej stylistyce, przy jasnej kolorystyce.
  • Spore łazienki to przestrzeń dla czerni i brązu, płytki nie mogą być jednak zbyt małe – wnętrze śródziemnomorskie to spore ryzyko w 2020.
  • Warto bawić się kontrastem – np. białe wnętrze plus czarna umywalka albo trzy ściany ciemne, jedna jasna. Jakkolwiek nigdzie indziej w domu nie możemy tak dawać ponieść się inwencji, tak w łazience takie eksperymenty mogą naprawdę zadziałać!

skandynawski styl we wnetrzu hit

Interesują mnie płytki podłogowe na lata – jaką kompozycję dobrać?

Pamiętajmy o tym, że są pewne style, które nigdy się nie znudzą. Jeśli celujemy w minimalistyczną łazienkę – płytki podłogowe będą znakomitym rozwiązaniem na naprawdę długi czas. Idealnie sprawdzą się duże płytki o naturalnej fakturze i delikatnych barwach. Pstrokate, awangardowe wnętrza to kwestia sezonu, tego typu trendy szybko się zmieniają. Dlatego, gdy celujemy w kompozycję, która ma wytrzymać próbę czasu, należy trzymać się stonowanych klimatów – ewentualnie dorzucać akcesoria, które będą zmieniać charakter pomieszczenia, w zależności od najnowszych trendów.

nowoczesna lazienka inspiracje 5

Płytki podłogowe w łazience – doskonałe wzornictwo i wytrzymałość

Płytki podłogowe w łazience wyróżniają się przede wszystkim znakomitą trwałością. To idealne rozwiązanie, gdyż nie jest podatne na negatywny wpływ wilgoci, prezentuje się znakomicie i dodaje niezwykłego charakteru każdemu wnętrzu. Płytki podłogowe będą trendem na najbliższe kilka lat – prędko się go nie pozbędziemy. Tym samym warto zapoznać się z ich różnymi wariantami. Ogromna oferta różnorodnych płytek podłogowych dostępna jest na stronie Klink.pl.

nowoczesna lazienka inspiracje 2

Jakie trendy panują w najmodniejszych łazienkach?

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle rozbudowanym poradnikiem – Płytki podłogowe do łazienki - modne wozory i kolorystyka. Trendy łazienkowe w 2020. Tam znajdą Państwo jeszcze więcej informacji na temat modnych inspiracji. By zaprojektować idealną łazienkę, trzeba obejrzeć wiele interesujących aranżacji.

nowoczesna lazienka inspiracje