Zdrowie

Alkoholizm jest trudną chorobą, ponieważ w naszym społeczeństwie dopuszczone jest picie alkoholu. Pojawia się on bardzo często, dlatego osoba uzależniona ma bardzo duży problem z odstawieniem go na dobre. Alkohol potrafi zmienić całkowicie życie, ale również zdegradować zdrowie osoby uzależnionej. Sposoby leczenia nałogu opierają się na terapii, ale jej częścią może być również wszycie Esperalu.

Wszywka alkoholowa  - na czym polega?

Zaszycie alkoholowe polega na wszycie pod skórę osoby uzależnionej Esperalu – leku, który hamuje całkowicie rozkładanie się alkoholu w organizmie. Alkohol z naszego organizmu jest wydalany wraz z moczem, a wcześniej metabolizuje go wątroba. W przypadku posiadania Esperalu taki proces nie zachodzi i alkohol w swojej niezmienionej postaci pozostaje w krwi. Daje to bardzo nieprzyjemne objawy. Pojawia się silny ból głowy, a także nudności oraz wymioty. Można odczuwać również silny strach, panikę oraz kołatanie serca. Często pacjenci zgłaszają również skurcze mięśni i ich ból. Już niewielka ilość alkoholu po 10 minutach od jego wypicia daje takie skutki uboczne. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia, jednak bardzo często sprawiają, że osoba uzależniona nie może dalej pić alkoholu, a także zmienia do niego stosunek. Wcześniej kojarzył się on pozytywnie. Po takim doświadczeniu wielu nałogowców nie wraca do picia alkoholu z obawy nie tylko o powtórzenie się nieprzyjemnych objawów, ale również o swoje zdrowie i życie. Alkohol staje się więc groźną trucizną, której chcą uniknąć. Samo wszycie Esperalu nie daje jednak pełnych rezultatów. Lek nie działa cały czas – po około 12 miesiącach jego działanie wygasa, dlatego po tym czasie wiele osób uzależnionych wraca do nałogowego picia. By Esperal był w pełni skuteczny, bardzo ważne jest kontynuowanie terapii. Zajęcia grupowe oraz spotkania z psychologiem pozwalają na zrozumienie problemu, jakim jest alkoholizm. Pozwalają również na znalezienie przyczyny nałogowego picia. Wielu alkoholików dzięki Esperalowi oraz terapii przestało pić i mogą wieść szczęśliwe życie bez nałogu.

Czy każdy może mieć wszyty Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz nie może być wszyty u osób, które mają choroby psychiczne, chorują na epilepsję, mają cukrzycę oraz niewyrównane tętno. Również nie jest on wskazany u osób mających paranoję, depresję, czy schizofrenię. Wszystkie przeciwwskazania poznaje lekarz podczas przeprowadzania wywiadu przed wykonaniem zabiegu. Dzięki niemu wie, czy dany pacjent nadaje się do zabiegu, czy nie. Esperal jest wszywany pod skórę na łopatce lub pośladku. Nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. O ile nie pijemy alkoholu nie będzie dawał nam żadnych objawów. Od lekarza otrzymamy również specjalne wytyczne oraz ulotkę z lekami, które zawierają alkohol w składzie i są  u nas wykluczone. Jeśli zażywamy leki z listy należy o tym poinformować lekarza przed poddaniem się zabiegowi. Zabieg jest szybki i trwa około 30 minut. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.