Zdrowie

Usuwanie zarówno stulejki, jak również kurzajek i brodawek odbywa się obecnie poprzez nowoczesny laser, dzięki czemu wszystkie zabiegi są mało inwazyjne. Nie potrzebujemy po nich długiej rekonwalescencji oraz w przeciwieństwie do zabiegów z użyciem skalpela jest małe prawdopodobieństwo powstania blizn.

Gdzie wykonać chirurgiczne usuwanie pieprzyków w Warszawie?

Sprawdzonym gabinetem lekarskim w Warszawie jest https://chirurgiawarszawa.pl/. Można wykonać tam: chirurgiczne usuwanie pieprzyków, usuwanie brodawek, kurzajek, operacja stulejki. 

Laserowe usuwanie stulejki

Laserowe usuwanie stulejki odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Środek znieczulający podawany jest za pomocą igły do trzonu prącia. Zabieg polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka, dzięki czemu znika problem stulejki. Zabieg trwa około godziny i daje bardzo dobre rezultaty. Przede wszystkim znacznie poprawia się komfort życia pacjenta oraz łatwiejsze jest utrzymanie higieny. O tym, czy jest potrzebna całkowita resekcja napletka, czy jedynie jego częściowe usunięcie decyduje lekarz chirurg po badaniu kwalifikującym do zabiegu. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków. Zakładane są szwy rozpuszczalne, co znacznie ułatwia późniejsze funkcjonowanie. Po operacji stulejki nie należy dźwigać ciężkich przedmiotów. Niewskazane jest również wyczynowe uprawianie sportu ani współżycie do 4 tygodni po zabiegu. Laser sprawia, że zamykane są automatycznie naczynia krwionośne, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia krwawienia. Pacjent po zabiegu jest zobowiązany do zmiany opatrunków na nowe. Ważne jest również, by przecierać ranę pozabiegową octeniseptem oraz jej nie namaczać. Nie można również korzystać z sauny ani z basenu. W przypadku wystąpienia silnego bólu oraz krwawienia, należy od razu zgłosić się do kliniki.

Laserowa usuwanie brodawek i kurzajek

Laserowa usuwanie kurzajek jest mało inwazyjnym zabiegiem, który trwa około 30 minut. Światło lasera skierowane jest na brodawkę, dzięki czemu może być ona wypalona, wraz z chorą tkanką. Daje to duże szansę na szybkie pozbycie się kurzajek, bez nawrotów. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach i bez dotykowo, w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego wycięcia, które może narazić nas na zakażenie. Laserowa usuwanie kurzajek jest bezbolesne. Podawane jest znieczulenie miejscowe, które może zmniejszyć nieprzyjemne odczucia. Światło lasera działa bardzo precyzyjnie, jedynie w obrębie chorej tkanki. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, a jedynie niewielki strupek, który odpada po około 2 tygodniach. Ranę po zabiegu należy przykryć jałowym opatrunkiem, który trzeba codziennie zmieniać na nowy. Można również stosować na nią octenisept. Laserowe usuwanie brodawek daje dobre rezultaty i znacznie zmniejsza ryzyko powstawania w tym samym miejscu kolejnych zmian skórnych tego typu. Brodawka jest wyparowana, wraz z chorą tkanką, dzięki czemu mamy pewność, że skóra zaatakowana wirusem brodawczaka jest zniszczona, a w miejsce chorej tkanki może zregenerować się nowa skóra. Do zabiegu kwalifikuje nas lekarz dermatolog, który wcześniej ogląda zmiany skórne pod dermatoskopem oraz ocenia ich wielkość oraz kształt. Podczas jednego zabiegu można pozbyć się jednej brodawki.