Zdrowie

Odtrucie alkoholowe pozwala nam przede wszystkim na znaczne poprawienie nastroju oraz stanu zdrowia po zatruciu alkoholowym. W wielu przypadkach jest on również wymagany u osób uzależnionych, które chcą podjąć się leczenia choroby alkoholowej oraz wcześniej również zdecydowały się na zaszycie alkoholowe. Zarówno przed terapią, jak i przed zaszyciem alkoholowym przeprowadzenie detoksu alkoholowego jest bardzo ważne i niezbędne dla powodzenia całej terapii.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe Łódź pozwala na odtrucie organizmu z bardzo szkodliwych dla nas toksyn, które utrzymują się w organizmie po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Wcześniej jest on metabolizowany przez wątrobę, jednak niestety część toksyn pozostaje w organizmie, zwłaszcza w przypadku wypicia przez nas znacznej ilości alkoholu w jednym czasie. W celu wypłukania reszty toksyn z organizmu podawane są dwie kroplówki – jedna zawiera glukozę, której celem jest wzmocnienie organizmu oraz wyrównanie poziomu cukru we krwi. Druga kroplówka z kolei posiada sól fizjologiczną, która ma nawodnić organizm. Wraz z alkoholem znikają również i wydalane są ważne dla nas mikroelementy, w tym sód oraz potas. Nawodnienie organizmu poprzez kroplówkę sprawia, że w organizmie jest wystarczająca ilość tych ważnych mikroelementów oraz znika złe samopoczucie. Zatrucie alkoholowe może dawać takie objawy jak ból głowy, nudności i wymioty, problemy z koncentracją, a także zaburzenia równowagi oraz drżenie i ból mięśni. Podanie kroplówek składających się z glukozy oraz soli fizjologicznej ma na celu sprawić, że organizm wróci do dawnej harmonii, a my pozbędziemy się nieprzyjemnych objawów. Długotrwałe odwodnienie dla organizmu jest bardzo męczące, a przede wszystkim negatywne w skutkach, dlatego przy zatruciu alkoholowym bardzo istotne jest szybkie i skuteczne podanie wszystkich ważnych dla nas mikroelementów. Kroplówki podawane są przez wykwalifikowanych pielęgniarzy, którzy wcześniej przeprowadzają z nami wywiad, dzięki czemu wiedzą jaką ilość kroplówek należy podać. W razie większych problemów podawane są również leki przeciwbólowe oraz uspokajające, które znacznie usprawniają proces detoksu.

Czemu odtrucie alkoholowe jest ważne?

Dzięki odtruwaniu alkoholowemu można łatwo usunąć nadmiar toksyn z organizmu. Jest to również konieczne w momencie, kiedy chcemy później poddać się zaszyciu alkoholowemu za pomocą leki Esperal. Detoks alkoholowy jest konieczny również w przypadku osób uzależnionych, które swoje negatywne samopoczucie łagodzą za pomocą kolejnych dawek alkoholu. Dzięki detoksowi alkoholowemu można poczuć się znacznie lepiej oraz sprawić, że terapia będzie przebiegała pomyślnie. Lepsza kondycja psychiczna i fizyczna jest niezbędna do przeprowadzenia całej terapii, by miała ona jak najlepsze wyniki. Detoks alkoholowy również idealnie wzmacnia organizm, dzięki czemu można znacznie łatwiej rozpocząć i dokończyć terapię. Sprawia też, że osoba po cugu alkoholowym nie szuka lepszego samopoczucia w kolejnych dawkach alkoholu, co jest ważne dla utrzymania stanu trzeźwości.