Z życia wzięte

14 lutego to dzień, który wiele par pragnie spędzić w sposób wyjątkowy podczas niezapomnianego wyjazdu. Zakochani bardzo często wybierają na tę okazję stolicę Małopolski.

Przez wielu uważany jest za najromantyczniejsze miasto w Polsce. Kraków to zdecydowanie miejsce magiczne, wiele par marzy o wzięciu w nim ślubu oraz zorganizowaniu wesela, dla niektórych to także wymarzona lokalizacja na organizację oświadczyn. Od lat Kraków cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród par, które chcą zadbać o romantyczne chwile tylko we dwoje. Szczególnie istotne jest to w lutym, a dokładniej 14 lutego, kiedy obchodzimy Walentynki. 

Święto Zakochanych w Grodzie Kraka

Jeśli myślisz o zorganizowaniu weekendu we dwoje w Krakowie w okolicach 14 lutego, uważaj - nie będziesz jedyną osobą, która wpadła na taki pomysł. Zakochani z całej Polski (i nie tylko!) co roku upatrują sobie to miasto jako miejsce celebracji dnia św. Walentego. W związku z tak dużym zainteresowaniem organizacja niezapomnianych chwil z drugą połówką może być wyzwaniem. Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednio wczesną rezerwację hotelu oraz restauracji. Jeśli planujemy jakieś dodatkowe atrakcje, takie jak Spa lub teatr, także musimy zaplanować to wcześniej i zrobić rezerwację z wyprzedzeniem. Naiwne myślenie, że może uda się zaklepać coś na ostatnią chwilę, nie skończy się dobrze, trzeba będzie obejść się smakiem i na szybko zorganizować coś innego. Powoduje to wiele stresu, rozczarowań i negatywnych emocji, a zupełnie nie o nie nam chodzi w Walentynki. 

kerri shaver eb2ztallktw unsplash1

Dobrą praktyką jest także przejrzenie ofert hoteli w Krakowie, które często mają przygotowane romantyczne pakiety na Dzień Zakochanych w atrakcyjnych cenach. W ramach takiej oferty czekają także różnego typu atrakcje, takie jak kolacja przy świecach, butelka szampana na powitanie czy romantyczne przystrojenie pokoju. Taka oprawa zachwyci niejednego, a dodatkowo będzie bardzo przyjemnym akcentem umilającym pobyt. Romantyczny weekend w Krakowie można jednak zorganizować przez cały rok, bowiem wiele hoteli posiada oferty nie tylko w okresie Walentynek. Dzięki temu można z nich skorzystać o każdej porze roku i w przypadku różnych okazji - urodzin, rocznicy czy zaręczyn. Różne oferty dostępne także wiosną i latem, np. http://hotel-logos.pl/oferty-i-ceny/romantyczny-weekend-dla-dwojga, gwarantują dodatkowe atuty związane z porą roku - w tym przypadku może być to choćby kosz piknikowy we francuskim stylu, który pozwoli nam zorganizować idealne popołudnie z drugą połówką. Romantyczny weekend w Krakowie najlepiej zaplanować w okolicy centrum, dzięki czemu zyskamy atuty w postaci wspaniałych widoków, niepowtarzalnej atmosfery zabytkowej starówki oraz doskonałej lokalizacji.