Czy wiesz, że...

Brama wjazdowa do garażu pełni wiele funkcji. Za jej pomocą zmniejsza się ryzyko kradzieży pojazdu oraz przedmiotów znajdujących się wewnątrz, a także zwiększa się komfort użytkowania pomieszczenia. Jeśli szukasz bramy do swojego garażu, sprawdź, dlaczego warto postawić na modele segmentowe.

  1. Funkcjonalne i komfortowe bramy garażowe segmentowe
  2. Bezpieczeństwo i ograniczenie utraty ciepła

 

Bramy garażowe segmentowe są wykorzystywane coraz powszechniej. Wiele osób decyduje się na nie z powodu oszczędności miejsca i możliwości zamontowania ich nawet w niewielkich garażach lub pomieszczeniach gospodarczych. Poznaj zalety bram garażowych o budowie segmentowej.

Funkcjonalne i komfortowe bramy garażowe segmentowe

Głównym atutem bram garażowych segmentowych jest sposób ich montażu. Mocuje się je do wewnętrznej ściany garażu, dzięki czemu cała konstrukcja znajduje się w środku i jest niewidoczna z zewnątrz. Otwieranie bramy nie wpływa na szerokość wjazdu ani na kształt nadproża. Nadproże może pozostać łukowate, co ułatwia przebudowę starego garażu lub innego pomieszczenia. Dodatkowo ze względu na to, że bramy garażowe segmentowe są opuszczane pionowo w dół, można stosować je na krótkich podjazdach. Na dłuższych podjazdach można za to zastosować bramy garażowe uchylne.

Bramy garażowe segmentowe

Zamontowanie bram segmentowych pozytywnie wpływa na energooszczędność, dlatego warto wykorzystywać je w garażach przylegających do bryły całego domu. Uszczelnienia pomiędzy segmentami chronią przed uciekaniem ciepłego powietrza, co sprawia, że koszty ogrzewania maleją. Uszczelnienie dodatkowo zapewnia skuteczną izolację akustyczną, co przydaje się zwłaszcza w budynkach zlokalizowanych w pobliżu głośnej ulicy. 

Bezpieczeństwo i ograniczenie utraty ciepła

Brama do garażu ogranicza ryzyko kradzieży samochodu lub zniszczenia mienia. Segmenty i łączące je zawiasy są odporne na próby włamania. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, segmentowa budowa bramy dodatkowo zapewnia ochronę przed przytrzaśnięciem palców lub innymi uszkodzeniami ciała. Taka ochrona przydaje się w szczególności w przypadku rodzin z dziećmi. 

Atutem bram garażowych segmentowych jest również wysoki komfort użytkowania. Napęd elektryczny z pilotem usprawnia otwieranie i zamykanie bramy. Dzięki niemu segmenty poruszają się cicho i płynnie, jednak w razie braku dostępu do prądu, bramę otworzy się również ręcznie. Co ważne, w razie natrafienia na przeszkodę, napęd zatrzymuje opuszczanie bramy lub cofa segmenty. Dzięki temu ryzyko wypadku lub uszkodzenia dachu samochodu jest minimalne. 

undefined